Helsby Running Club

Four Villages Hompage

Results

Contact Us


Last Updated :
3rd February 2008

Shell Four Villages Half Marathon 2008

Two sets of finishing times are presented,the GUN times (from when the gun went to when the runner crossed the finishing line) and the CHIP time (from when the runner crossed the start line to when they crossed the finish line). The official time for the results are the GUN TIMES. This is the case for ALL races where chip systems are used.


Race# Forename Surname Gen Gen Pos Cat Cat Pos Gun Time Pos Chip Time Rank Club
1 Tomas Abyu Male 1 MSEN 1 01:05:22 1 01:05:21 1 Salford Harriers
1834 Neil Renault Male 2 MSEN 2 01:05:25 2 01:05:23 2 Long Eaton R.C.
1383 Ben Gamble Male 3 MSEN 3 01:09:49 3 01:09:46 3 Stone M M
43 Steve Littler Male 4 MSEN 4 01:10:19 4 01:10:17 4 Wesham Road Runners
10 Mark Croasdale Male 5 MV40 1 01:12:06 5 01:12:05 5 Lancaster & Morecambe
20 Daniel John Soltys Male 6 MSEN 5 01:12:26 6 01:12:25 6 Telford AC
1583 Bernie Murphy Male 7 MV40 2 01:12:31 7 01:12:28 7 Liverpool Pemb. & Sefton
44 Andrew McNeill Male 8 MV40 3 01:12:32 8 01:12:31 8 Long Eaton R.C.
52 Paul Muller Male 9 MV50 1 01:14:28 9 01:14:25 9 Horwich RMI
62 Matt Cullen Male 10 MSEN 6 01:14:49 10 01:14:46 10 St Helens Sutton
68 Christopher Heys Male 11 MSEN 7 01:15:11 11 01:15:08 11 Sale Harriers
50 Graham Houghton Male 12 MSEN 8 01:15:14 12 01:15:12 12 Spectrum Striders
34 Mark Russell Male 13 MSEN 9 01:15:20 13 01:15:17 13 Bolton Metro Tri
2 Leykun Ande Male 14 MSEN 10 01:15:24 14 01:15:23 14 Salford Harriers
71 Paul William Sankey Male 15 MSEN 11 01:15:33 15 01:15:32 15 Liverpool Running Club
87 Steve Marklew Male 16 MV40 4 01:15:36 16 01:15:35 16 Royal Sutton Coldfield AC
40 Rob Downs Male 17 MV40 5 01:15:39 17 01:15:37 17 Wilmslow Running Club
99 Colin Potts Male 18 MSEN 12 01:15:41 18 01:15:40 18 Liverpool Running Club
18 Scott Monk Male 19 MSEN 13 01:15:54 19 01:15:52 19 Blackburn Harriers
1084 Mike Shaw Male 20 MV40 6 01:16:03 20 01:15:59 20 Stockport Harriers
3 Nicky Archer Female 1 FSEN 1 01:16:05 21 01:16:02 21 Vale Royal
82 Gary Pendlebury Male 21 MV50 2 01:16:11 22 01:16:09 22 Wesham Road Runners
1941 Ian Corless Male 22 MSEN 14 01:17:16 23 01:17:05 23 unaffiliated entrant
30 Jonathan Dabbs Male 23 MSEN 15 01:17:36 24 01:17:34 24 Manchester Triathlon
85 Barry Norman Male 24 MSEN 16 01:17:38 25 01:17:36 25 Wesham Road Runners
1173 Karl Moore Male 25 MV40 7 01:17:43 26 01:17:41 26 West Bromwich Harriers
1011 Peter Mallison Male 26 MSEN 17 01:17:48 27 01:17:46 27 South Cheshire Harriers
1362 Michael Hatton Male 27 MV45 1 01:17:59 28 01:17:56 28 South Cheshire Harriers
7 Louise Gardner Female 2 FSEN 2 01:18:05 29 01:18:00 29 Lancaster & Morecambe
1079 Stuart Leighton Doyle Male 28 MSEN 18 01:18:11 30 01:18:07 30 Vale Royal
80 Bradley Murphy Male 29 MSEN 19 01:18:30 31 01:18:26 31 Manchester Triathlon
1107 Alan Ashton Male 30 MSEN 20 01:18:33 32 01:18:29 32 Liverpool Harriers
1270 Jim Pendrill Male 31 MSEN 21 01:18:37 33 01:18:34 33 Wilmslow Running Club
11 Vincent Van Woerkom Male 32 MSEN 22 01:18:43 34 01:18:40 34 Epson O B
47 Steve Lomas Male 33 MSEN 23 01:19:06 35 01:19:02 35 Macclesfield Harriers & A.C.
41 Simon Jeffs Male 34 MSEN 24 01:19:16 36 01:19:12 36 Ellesmere Port RC
141 Andrew Pearson Male 35 MSEN 25 01:19:22 37 01:19:19 37 unaffiliated entrant
1468 David Edwards Male 36 MV45 2 01:19:27 38 01:19:26 38 Liverpool Running Club
142 Tom Annable Male 37 MV40 8 01:19:37 39 01:19:33 40 Vale Royal
632 David Carrington Male 38 MV50 3 01:19:39 40 01:19:37 41 Altrincham & District A.C.
1071 David Norman Male 39 MV45 3 01:19:53 41 01:19:51 42 Wirral Athletic Club
1282 Carl King Male 40 MSEN 26 01:19:55 42 01:19:52 43 unaffiliated entrant
25 Nicki Nealon Female 3 FV35 1 01:20:13 43 01:20:10 44 Huncote Harriers
98 David Southern Male 41 MV50 4 01:20:18 44 01:20:15 45 Altrincham & District A.C.
57 Raphael Murray Male 42 MV50 5 01:20:28 45 01:20:22 46 Macclesfield Harriers & A.C.
772 Cirilo Jimenez Fernandez Male 43 MV45 4 01:20:37 46 01:20:36 47 unaffiliated entrant
60 Trevor Clough Male 44 MV50 6 01:20:40 47 01:20:36 48 Leeds City
1227 Tom McGaff Male 45 MV50 7 01:20:58 48 01:20:54 49 Wilmslow Running Club
48 Shaun Hooson Male 46 MV40 9 01:21:00 49 01:20:56 50 Buckley Running Club
1955 Tony Clarke Male 47 MSEN 27 01:21:03 50 01:21:00 51 Liverpool Harriers
53 Lester Mccabe Male 48 MV40 10 01:21:06 51 01:21:03 53 Styal R C
1895 Gerard Lenehan Male 49 MSEN 28 01:21:11 52 01:21:01 52 Southport Waterloo AC
72 Richard Ogden Male 50 MSEN 29 01:21:13 53 01:21:10 54 Trentham Running Club
55 Darren Washington Male 51 MV40 11 01:21:15 54 01:21:10 56 Boalloy
1465 Michael Harrington Male 52 MSEN 30 01:21:19 55 01:21:07 55 Vale Royal
1825 Robert McGrath Male 53 MV40 12 01:21:28 56 01:21:13 57 Southport Waterloo AC
1103 Stuart Williams Male 54 MV40 13 01:21:33 57 01:21:28 59 Blackpool & Flyde A.C.
1548 Rick Bowker Male 55 MV45 5 01:21:37 58 01:19:30 39 Southport Waterloo AC
70 Chris Hall Male 56 MSEN 31 01:21:38 59 01:21:14 58 unaffiliated entrant
1154 Kelly Crickmore Female 4 FSEN 3 01:21:47 60 01:21:44 60 Chester Tri
1433 Maurice Collins Male 57 MV45 6 01:21:55 61 01:21:49 61 Liverpool Running Club
16 Gill Laithwaite Female 5 FV35 2 01:21:57 62 01:21:53 62 St Helens Sutton
1604 Michael Pluckrose Male 58 MSEN 32 01:21:57 63 01:21:54 63 Border Harriers
29 Chris Essex-Crosby Male 59 MSEN 33 01:21:59 64 01:21:54 65 Blackpool & Flyde A.C.
1520 Marilyn Kitching Female 6 FV35 3 01:22:00 65 01:21:53 64 Tattenhall Runners
1315 Iain Ridgway Male 60 MSEN 34 01:22:11 66 01:21:57 66 Eryri Harriers
1965 Andrew Gooda Male 61 MV40 14 01:22:15 67 01:22:01 67 Tattenhall Runners
1263 Greg Jones Male 62 MSEN 35 01:22:20 68 01:22:09 68 Wallasey Athletic Club
1781 Adam Holland Male 63 MSEN 36 01:22:56 69 01:22:51 69 Tavistock A.C.
689 Tony Landry Male 64 MV45 7 01:23:04 70 01:22:56 70 Liverpool Running Club
1658 Trevor Rayner Male 65 MV45 8 01:23:24 71 01:23:22 72 Wesham Road Runners
1999 Dave Gough Male 66 MV40 15 01:23:26 72 01:23:20 71 Vale Royal
1927 Ian Mc Ilwee Male 67 MSEN 37 01:23:30 73 01:23:26 74 unaffiliated entrant
61 Robert Christopher Edwards Male 68 MV40 16 01:23:30 74 01:23:25 73 Road Runners A.C.
26 Gemma louise Connolly Female 7 FSEN 4 01:23:33 75 01:23:27 75 St Helens Sutton
94 Andrew Clague Male 69 MSEN 38 01:23:38 76 01:23:34 78 West Cheshire A.C.
454 Adair Broughton Male 70 MSEN 39 01:23:49 77 01:23:40 81 Helsby R.C.
31 Caroline Betmead Female 8 FV35 4 01:23:49 78 01:23:44 82 Blackpool & Flyde A.C.
120 John Thompson Male 71 MSEN 40 01:23:53 79 01:23:46 83 Skelmersdale Boundary
604 Matt Shillabeer Male 72 MSEN 41 01:23:56 80 01:23:51 85 St Helens Sutton
1615 Daniel John Atherton Male 73 MU20 1 01:23:57 81 01:23:46 84 unaffiliated entrant
1457 Andrew Gray Male 74 MV40 17 01:23:59 82 01:23:30 76 Macclesfield Harriers & A.C.
878 Jez David Brown Male 75 MSEN 42 01:24:03 83 01:23:39 80 unaffiliated entrant
279 Stephen Harrison Male 76 MSEN 43 01:24:06 84 01:23:52 86 unaffiliated entrant
1926 Tim Stock Male 77 MV45 9 01:24:08 85 01:23:33 77 Macclesfield Harriers & A.C.
83 Neil Alexander Parry Male 78 MSEN 44 01:24:09 86 01:24:02 88 unaffiliated entrant
1382 James Andrew Holland Male 79 MSEN 45 01:24:10 87 01:24:01 87 Stone M M
97 Dave Waywell Male 80 MV60 1 01:24:10 88 01:24:08 92 Wesham Road Runners
1093 Mark Hargreaves Male 81 MSEN 46 01:24:13 89 01:24:03 89 Liverpool Harriers
1001 Craig Martin Ashton Male 82 MSEN 47 01:24:15 90 01:24:05 91 Newcastle Staffs A.C.
1360 Konrad Steinert Male 83 MSEN 48 01:24:16 91 01:23:35 79 Manchester Triathlon
9 Sarah Jane Murphy Female 9 FSEN 5 01:24:16 92 01:24:14 93 Belgrave Harriers
36 Kenny Begley Male 84 MV40 18 01:24:27 93 01:24:23 94 Chester Tri
178 Andrew Wilkinson Male 85 MV40 19 01:24:31 94 01:24:04 90 Chester Tri
1574 Barry Graney Male 86 MV40 20 01:24:33 95 01:24:24 95 St Helens Sutton
753 James Wood Male 87 MSEN 49 01:24:37 96 01:24:30 96 Congleton Harriers
904 Mark Jaques Male 88 MV40 21 01:24:43 97 01:24:35 98 Liverpool Running Club
1761 James Edwards Male 89 MV45 10 01:24:45 98 01:24:40 100 Vale Royal
1815 Keith Jones Male 90 MV40 22 01:24:48 99 01:24:44 101 Ellesmere Port RC
1399 Ian Palin Male 91 MSEN 50 01:24:50 100 01:24:33 97 Liverpool Running Club
440 Graham McAra Male 92 MV50 8 01:24:52 101 01:24:48 102 Northern Vets A C
1295 Craig Lee Shaw Male 93 MSEN 51 01:24:55 102 01:24:39 99 unaffiliated entrant
32 Jenny Knass Female 10 FSEN 6 01:24:55 103 01:24:51 103 Stockport Harriers
136 Glenn Wilson Male 94 MSEN 52 01:25:14 104 01:25:02 104 Vale Royal
396 Colin Martin Male 95 MV50 9 01:25:16 105 01:25:09 105 Spectrum Striders
42 Yvonne Wyke Female 11 FV40 1 01:25:24 106 01:25:18 107 Wigan Phoenix
1764 George Nicholls Male 96 MSEN 53 01:25:24 107 01:25:19 109 Prestatyn Running Club
15 Robert Frodsham Male 97 MV55 1 01:25:29 108 01:25:20 108 Liverpool Running Club
280 Richard Hayes Male 98 MSEN 54 01:25:36 109 01:25:27 112 Wrecsam Tri
532 Carl Bibby Male 99 MV40 23 01:25:44 110 01:25:26 111 Warrington Triathlon Club
149 Peter Clayton Male 100 MV40 24 01:25:45 111 01:25:41 116 Vale Royal
1019 Chris Holden Male 101 MSEN 55 01:25:52 112 01:25:40 115 Macclesfield Harriers & A.C.
1836 Andrew James Slaney Male 102 MSEN 56 01:25:55 113 01:25:15 106 unaffiliated entrant
905 Geraint john Morris Male 103 MSEN 57 01:25:58 114 01:25:54 120 unaffiliated entrant
1699 John Carlin Male 104 MV40 25 01:26:11 115 01:25:37 114 Liverpool Running Club
1676 Dave Fearon Male 105 MV40 26 01:26:16 116 01:26:11 122 Razzers Runners
1313 Miran Aprahamian Male 106 MV50 10 01:26:16 117 01:25:53 118 Sale Harriers
694 Raymond Noble Male 107 MSEN 58 01:26:20 118 01:25:49 117 Wilmslow Running Club
35 Philip Cuthbert Male 108 MSEN 59 01:26:24 119 01:25:20 110 Wallasey Athletic Club
1171 Michael john Hibbert Male 109 MV40 27 01:26:30 120 01:25:30 113 Manchester Harriers
865 Mark Glynn Male 110 MSEN 60 01:26:30 121 01:26:26 124 St Helens Sutton
1772 Derek Ivens Male 111 MV45 11 01:26:32 122 01:26:00 121 Stockport Harriers
128 Jonathan Sargeant Male 112 MV45 12 01:26:39 123 01:26:32 126 Belle Vue Racers
661 Mike Nelson Male 113 MV40 28 01:26:50 124 01:26:14 123 Macclesfield Harriers & A.C.
317 Stephen Robert Jones Male 114 MSEN 61 01:26:54 125 01:26:49 129 Wrexham Athletic Club
883 Andy Morton-Smith Male 115 MV45 13 01:26:56 126 01:26:28 125 unaffiliated entrant
869 Duncan Bailey Male 116 MSEN 62 01:27:02 127 01:26:55 130 unaffiliated entrant
259 Richard Webster Male 117 MV40 29 01:27:05 128 01:27:00 135 Chester Tri
1697 Peter Sarson Male 118 MV60 2 01:27:06 129 01:26:49 132 Stafford Harriers
1082 Colin Palmer Male 119 MV45 14 01:27:10 130 01:26:55 131 Wallasey Athletic Club
167 Lee Wilkinson Male 120 MSEN 63 01:27:10 131 01:26:34 127 Stockport Harriers
1240 Paul Robertson Male 121 MV45 15 01:27:10 132 01:25:53 119 Ellesmere Port RC
1746 Andy Fryer Male 122 MV40 30 01:27:13 133 01:26:38 128 unaffiliated entrant
13 Michelle Buckle Female 12 FSEN 7 01:27:14 134 01:27:03 136 Newcastle Staffs A.C.
1316 Sarah Kleeman Female 13 FSEN 8 01:27:22 135 01:27:08 138 Eryri Harriers
369 Ian Smallwood Male 123 MV45 16 01:27:24 136 01:26:55 133 Wilmslow Running Club
696 Matthew John Hodgson Male 124 MSEN 64 01:27:25 137 01:27:20 141 Manchester Triathlon
742 Michael Burns Male 125 MV40 31 01:27:25 138 01:27:05 137 Ellesmere Port RC
395 Marcus Crompton Male 126 MV40 32 01:27:31 139 01:27:14 140 Vale Royal
227 William Neave Male 127 MV40 33 01:27:31 140 01:27:10 139 Chester Tri
100 Alison Sedman Female 14 FV40 2 01:27:32 141 01:27:26 142 Belle Vue Racers
845 John Melia Male 128 MSEN 65 01:27:38 142 01:26:55 134 unaffiliated entrant
813 Kieran Walsh Male 129 MV40 34 01:27:43 143 01:27:30 144 unaffiliated entrant
1055 Graham Earlam Male 130 MV45 17 01:27:48 144 01:27:45 150 West Cheshire A.C.
1908 Dave Boothroyd Male 131 MV45 18 01:27:49 145 01:27:43 148 Buckley Running Club
1501 Ken Burgess Male 132 MV65 1 01:27:50 146 01:27:41 147 Altrincham & District A.C.
859 Graham richard Tracey Male 133 MSEN 66 01:27:59 147 01:27:51 152 unaffiliated entrant
1853 Martin Swensson Male 134 MSEN 67 01:27:59 148 01:27:35 145 unaffiliated entrant
302 Julian Spencer Male 135 MV45 19 01:28:01 149 01:27:50 151 Spectrum Striders
49 Katherine Harvey Female 15 FV45 1 01:28:01 150 01:27:57 158 Altrincham & District A.C.
1239 Russell Williams Male 136 MV45 20 01:28:01 151 01:27:39 146 Cheadle
494 Thomas Andrew Banks Male 137 MV40 35 01:28:03 152 01:27:27 143 Razzers Runners
177 Robert Hough Male 138 MSEN 68 01:28:04 153 01:27:54 154 Warrington Triathlon Club
75 David Livingstone Male 139 MSEN 69 01:28:05 154 01:27:55 156 Altrincham & District A.C.
93 Garry Luke Johnson Male 140 MU20 2 01:28:09 155 01:27:54 153 unaffiliated entrant
1307 Marcus Reader Male 141 MSEN 70 01:28:10 156 01:27:55 157 unaffiliated entrant
332 Paul Kay Male 142 MV50 11 01:28:14 157 01:28:05 160 Spectrum Striders
1271 David Quinn Male 143 MSEN 71 01:28:15 158 01:28:02 159 Liverpool Harriers
665 Edward James Bellamy Male 144 MSEN 72 01:28:21 159 01:27:54 155 unaffiliated entrant
1254 Paul Marlow Male 145 MV40 36 01:28:27 160 01:27:44 149 Liverpool Running Club
260 Clive Donovan Male 146 MV45 21 01:28:29 161 01:28:22 163 West Cheshire A.C.
567 Rob Edwards Male 147 MSEN 73 01:28:32 162 01:28:10 161 Wrecsam Tri
111 John Halliwell Male 148 MV40 37 01:28:39 163 01:28:32 166 Manchester Harriers
1813 Dean Longley Male 149 MSEN 74 01:28:43 164 01:28:31 165 Prestatyn Running Club
420 Simon James Greenwood Male 150 MV40 38 01:28:47 165 01:28:38 169 Chester Tri
1850 Jason Aaron Chappell Male 151 MSEN 75 01:28:51 166 01:28:26 164 Congleton Harriers
1318 Kenneth Hill Male 152 MV50 12 01:28:57 167 01:28:46 173 unaffiliated entrant
278 Paul Evans Male 153 MSEN 76 01:28:58 168 01:28:45 170 Wrecsam Tri
1405 Neil Kelly Male 154 MSEN 77 01:29:02 169 01:28:56 175 Penny Lane Striders
1275 Guy Aartse-Tuyn Male 155 MV40 39 01:29:03 170 01:28:19 162 Boalloy
1586 John Bushby Male 156 MV40 40 01:29:05 171 01:28:39 168 Boalloy
1074 Sarah Lomas Female 16 FSEN 9 01:29:15 172 01:29:13 181 Stockport Harriers
103 paul jackson Male 157 MV50 13 01:29:19 173 01:28:50 174 Cheshire Hash Harriers
240 William Machin Male 158 MSEN 78 01:29:20 174 01:28:35 167 Spectrum Striders
1330 Steve Hill Male 159 MSEN 79 01:29:21 175 01:28:45 172 Liverpool Harriers
525 Richard Lloyd Male 160 MSEN 80 01:29:23 176 01:29:16 183 unaffiliated entrant
1588 Alan Pitchford Male 161 MV55 2 01:29:24 177 01:28:39 171 David Lloyd Racquets Club
1685 Dave Shackley Male 162 MSEN 81 01:29:28 178 01:28:56 176 Manchester Triathlon
435 Richard Saunders Male 163 MV45 22 01:29:33 179 01:29:17 185 Wallasey Athletic Club
554 Neil Adair Male 164 MSEN 82 01:29:36 180 01:28:59 177 Warrington Triathlon Club
705 David Moran Male 165 MV45 23 01:29:38 181 01:29:13 182 Liverpool Running Club
1502 John Battersby Male 166 MV45 24 01:29:39 182 01:29:34 192 Sale Harriers
189 Iain Parsons Male 167 MV45 25 01:29:40 183 01:29:29 187 Pensby Road Runners
1990 Elizabeth Helen Crawshaw Female 17 FSEN 10 01:29:41 184 01:29:16 184 Wirral Athletic Club
153 Gill Mead Female 168 FV40 41 01:29:41 185 01:29:32 191 Chester Tri
1353 Robert Burke Male 169 MV40 42 01:29:44 186 01:29:08 179 Liverpool Running Club
277 Chris Harbron Male 170 MSEN 83 01:29:44 187 01:29:00 178 Macclesfield Harriers & A.C.
45 Tony Metcalfe Male 171 MV50 14 01:29:47 188 01:29:30 190 Mossley Hill AC
745 Michael Saint-Dunn Male 172 MSEN 84 01:29:50 189 01:29:08 180 Stafford Harriers
1727 Darren McDermott Male 173 MSEN 85 01:29:55 190 01:29:49 200 Preston Harriers
1152 Matthew McNulty Male 174 MSEN 86 01:29:56 191 01:29:25 188 Manchester Triathlon
23 Gareth Blizzard Male 175 MSEN 87 01:29:57 192 01:29:29 189 Chester Tri
1172 Mark Howard Aspinall Male 176 MV50 15 01:29:59 193 01:29:22 186 Liverpool Harriers
1069 Anthony Archer Male 177 MV50 16 01:29:59 194 01:29:53 199 Vale Royal
190 Andrew Dalton Male 178 MV45 26 01:30:02 195 01:29:43 196 Skelmersdale Boundary
634 Andy Garnett Male 179 MV50 17 01:30:05 196 01:29:56 203 Spectrum Striders
1416 Stephen Perry Male 180 MV50 18 01:30:07 197 01:29:35 193 Lancaster & Morecambe
958 Graham Harrison Male 181 MV45 27 01:30:09 198 01:29:59 204 unaffiliated entrant
1589 Peter Weatherhead Male 182 MV55 3 01:30:16 199 01:30:11 210 Wirral Athletic Club
247 Colin Benson Male 183 MV45 28 01:30:17 200 01:30:00 205 Wallasey Athletic Club
1258 Matthew Sweeting Male 184 MSEN 88 01:30:18 201 01:30:05 209 Vale Royal
1679 Michael Nolan Male 185 MSEN 89 01:30:19 202 01:29:36 194 unaffiliated entrant
1751 Rachael Lawrance Female 18 FSEN 11 01:30:20 203 01:29:42 195 Macclesfield Harriers & A.C.
880 Matthew Whitfield Male 186 MV50 19 01:30:22 204 01:29:55 202 Ellesmere Port RC
619 Joe James Johnson Male 187 MV45 29 01:30:24 205 01:30:00 206 Wallasey Athletic Club
797 Jamie Dowdall Male 188 MSEN 90 01:30:24 206 01:30:03 207 Darwen Dashers
712 Robert William Bonson Male 189 MV40 43 01:30:27 207 01:29:43 197 South Cheshire Harriers
21 janet Hatton Female 19 FV40 3 01:30:28 208 01:29:53 201 Macclesfield Harriers & A.C.
415 David Haines Male 190 MSEN 91 01:30:31 209 01:30:19 212 Vale Royal
391 Martin Hirrell Male 191 MV40 44 01:30:35 210 01:30:28 215 Penny Lane Striders
325 Melvyn Cole Male 192 MV55 4 01:30:39 211 01:30:22 213 South Cheshire Harriers
185 John Carroll Male 193 MV45 30 01:30:46 212 01:30:34 217 Vale Royal
490 Christopher Nightingale Male 194 MV40 45 01:30:54 213 01:30:50 221 Wigan Phoenix
847 Mark Baker Male 195 MSEN 92 01:30:55 214 01:30:46 220 Sunlight Runners
777 David George Heeley ( Blind Runner Male 196 MV50 20 01:31:00 215 01:30:54 222 West Bromwich Harriers
999 Malcolm Carr Blind Runner Guide) Male 197 MV40 46 01:31:00 216 01:30:54 223 West Bromwich Harriers
1577 Paul Alistair Parker Male 198 MSEN 93 01:31:02 217 01:30:32 216 unaffiliated entrant
1950 Sue Hool Female 20 FSEN 12 01:31:04 218 01:30:41 219 Wilmslow Running Club
1202 Alison Drasdo Female 21 FV40 4 01:31:08 219 01:30:27 214 Trafford Athletic
175 David James Nalder Male 199 MV50 21 01:31:11 220 01:30:38 218 Ellesmere Port RC
1510 Andy Watts Male 200 MV55 5 01:31:11 221 01:29:48 198 Wilmslow Running Club
58 Helen Whitby Female 22 FSEN 13 01:31:12 222 01:30:59 224 Vale Royal
1773 David Hutcheon Male 201 MSEN 94 01:31:14 223 01:31:09 227 Northern Area Tri
515 Chris Kenny Male 202 MV50 22 01:31:20 224 01:30:12 211 unaffiliated entrant
1148 Peter Horton Male 203 MV50 23 01:31:22 225 01:31:11 228 Sneyd Striders
1546 Boyd Park Male 204 MV40 47 01:31:32 226 01:31:11 229 Southport Waterloo AC
1196 Kerrie Wood Female 23 FV40 5 01:31:36 227 01:31:33 238 Stockport Harriers
986 Colin Highfield Male 205 MV45 31 01:31:37 228 01:31:24 234 Sneyd Striders
402 Jeff Nagle Male 206 MV40 48 01:31:42 229 01:31:36 237 unaffiliated entrant
993 Ian McNeil Male 207 MV45 32 01:31:44 230 01:31:38 240 Penny Lane Striders
941 Hugh Rieley Male 208 MV40 49 01:31:46 231 01:31:17 231 Sunlight Runners
1375 Jacqui Jones Female 24 FV40 6 01:31:49 232 01:31:40 242 Wigan Phoenix
627 Robert Hornby Male 209 MV45 33 01:31:50 233 01:31:32 236 unaffiliated entrant
1792 Philip Mark Dean Male 210 MV40 50 01:31:51 234 01:31:30 233 Southport Waterloo AC
663 David Oldfield Male 211 MV50 24 01:31:52 235 01:31:06 226 Tattenhall Runners
169 Damian Armstrong Male 212 MV45 34 01:31:57 236 01:31:46 246 unaffiliated entrant
601 Julian Goodwin Male 213 MSEN 95 01:31:59 237 01:30:03 208 unaffiliated entrant
482 Steve Tate Male 214 MV45 35 01:31:59 238 01:31:51 247 St Helens Sutton
1805 Stephen R Smith Male 215 MV45 36 01:32:01 239 01:31:36 239 Wilmslow Running Club
371 Andrea Frost Female 25 FV40 7 01:32:04 240 01:31:43 241 Macclesfield Harriers & A.C.
1500 Brian O'Reilly Male 216 MV40 51 01:32:06 241 01:31:16 230 Southport Waterloo AC
703 Nigel Sedman Male 217 MV40 52 01:32:07 242 01:32:00 254 Belle Vue Racers
298 George Kennedy Male 218 MV50 25 01:32:07 243 01:32:03 256 Wesham Road Runners
1605 Brian New Male 219 MV40 53 01:32:10 244 01:31:57 253 Northern Vets A C
1937 Tony Man Male 220 MV40 54 01:32:11 245 01:31:30 235 Penny Lane Striders
1497 Cliff Wyatt Male 221 MV40 55 01:32:14 246 01:31:44 244 Cheshire Hash Harriers
863 Dave Newton Male 222 MV40 56 01:32:16 247 01:32:02 255 Oswestry Olympians A.C.
978 Graham Lowe Male 223 MSEN 96 01:32:20 248 01:32:14 262 Helsby R.C.
383 Chris Morgan Male 224 MV55 6 01:32:20 249 01:31:55 251 Chester Tri
1760 Craig Sephton Male 225 MSEN 97 01:32:22 250 01:31:19 232 unaffiliated entrant
1024 Daniel Paul Fegan Male 226 MV40 57 01:32:22 251 01:31:45 245 St Helens Sutton
1603 Steve Bunyan Male 227 MSEN 98 01:32:28 252 01:31:51 249 Belle Vue Racers
1035 Neil Toner Male 228 MSEN 99 01:32:31 253 01:31:50 248 Birkenhead A.C.
695 Steve Roberts Male 229 MSEN 100 01:32:32 254 01:32:14 263 unaffiliated entrant
628 Dennis Wharton Male 230 MV50 26 01:32:37 255 01:32:26 269 St Helens Sutton
1991 Andrew James Payne Male 231 MSEN 101 01:32:39 256 01:32:33 274 Tattenhall Runners
164 Sara Atkinson Female 26 FV40 8 01:32:44 257 01:32:16 264 Tattenhall Runners
1511 Nick Dunning Male 232 MV40 58 01:32:45 258 01:32:06 257 unaffiliated entrant
1592 Ann Eggington Female 27 FV45 2 01:32:45 259 01:32:25 268 Southport Waterloo AC
1846 Sam Scott Male 233 MSEN 102 01:32:47 260 01:31:56 252 St Helens Sutton
923 Graeme M'Culloch Male 234 MV45 37 01:32:49 261 01:32:06 258 Rochdale Harriers
868 Alan Taylor Male 235 MV50 27 01:32:52 262 01:32:13 259 Abergele Harriers
148 Russell Eaton Male 236 MV40 59 01:32:52 263 01:32:49 280 unaffiliated entrant
794 Richard Hyder Male 237 MSEN 103 01:32:53 264 01:32:20 265 Manchester Triathlon
413 Patrik James Corrigan Male 238 MV45 38 01:32:54 265 01:32:44 278 Birkenhead A.C.
842 Jonathan Seeds Male 239 MSEN 104 01:32:55 266 01:31:05 225 G. Manchester Police A.C.
1293 Ruth Martha Harkness Female 28 FSEN 14 01:32:55 267 01:31:43 243 unaffiliated entrant
919 David Hanson Male 240 MV45 39 01:32:55 268 01:32:32 273 Vale Royal
309 Tommy Burke Male 241 MV60 3 01:32:56 269 01:32:21 266 Penny Lane Striders
1205 Nick Campbell Male 242 MV40 60 01:32:57 270 01:31:54 250 Chester Tri
989 Damian Uttan Male 243 MV40 61 01:32:58 271 01:32:31 270 Altrincham & District A.C.
1545 Paul Collins Male 244 MV40 62 01:32:59 272 01:32:51 283 Wirral Athletic Club
1495 Amy louise Cope Female 29 FSEN 15 01:33:02 273 01:32:53 285 Stone M M
328 Keith Scovel Male 245 MV45 40 01:33:04 274 01:32:23 267 Arrow Park Ramblers
1007 Melanie Young Female 30 FSEN 16 01:33:05 275 01:32:56 289 Newcastle Staffs A.C.
491 Andrew Nightingale Male 246 MSEN 105 01:33:05 276 01:32:48 281 Wigan Phoenix
983 Brian Arthur Griffiths Male 247 MV50 28 01:33:06 277 01:32:47 279 Ellesmere Port RC
1682 Andy Quicke Male 248 MSEN 106 01:33:09 278 01:32:38 276 Manchester Triathlon
1856 Howard Waite Male 249 MV45 41 01:33:09 279 01:32:49 282 Wigan Phoenix
1857 Peter Cruse Male 250 MV45 42 01:33:15 280 01:33:08 295 Wesham Road Runners
133 Michael Hobday Male 251 MV45 43 01:33:17 281 01:32:37 275 unaffiliated entrant
1946 Steve Armstrong Male 252 MV40 63 01:33:18 282 01:32:30 271 Picton Running Club
807 Tim Edwards Male 253 MV40 64 01:33:23 283 01:32:54 287 Stockport Harriers
472 Darren Ingham Male 254 MSEN 107 01:33:23 284 01:32:55 286 Warrington Triathlon Club
1530 Natalie Palin Female 31 FSEN 17 01:33:25 285 01:33:14 298 Liverpool Running Club
305 Michael Coulthard Male 255 MSEN 108 01:33:26 286 01:32:13 261 unaffiliated entrant
530 Richard Batterham Male 256 MV55 7 01:33:27 287 01:32:31 272 West Cheshire A.C.
1934 Ryan Daniel Morrison Male 257 MSEN 109 01:33:27 288 01:33:07 294 unaffiliated entrant
1984 Paul Woods Male 258 MV45 44 01:33:27 289 01:32:42 277 unaffiliated entrant
418 Oliver Downing Male 259 MV60 4 01:33:28 290 01:32:55 288 Bingley Harriers & A.C.
67 Nicky Mowat Female 32 FV45 3 01:33:28 291 01:33:15 300 Wilmslow Running Club
1106 Graham Paul Bayliss Male 260 MV40 65 01:33:31 292 01:33:24 307 unaffiliated entrant
1981 Christopher Eavers Male 261 MV40 66 01:33:36 293 01:33:05 293 Royton R R
1748 Rupert Venables Male 262 MV40 67 01:33:36 294 01:32:07 260 unaffiliated entrant
1616 Mark Lysycia Male 263 MV45 45 01:33:37 295 01:33:15 302 Horwich RMI
775 Stephen Mort Male 264 MSEN 110 01:33:39 296 01:33:30 310 Preston Harriers
1097 Gorden Scholefield Male 265 MV55 8 01:33:39 297 01:33:13 297 Pensby Road Runners
1657 Nick Haywood Male 266 MSEN 111 01:33:41 298 01:33:25 306 Vale Royal
1737 Scott Liddell Male 267 MV50 29 01:33:43 299 01:32:52 284 Spectrum Striders
424 Paul Barlow Male 268 MV45 46 01:33:45 300 01:33:36 312 unaffiliated entrant
477 Justin Realff Male 269 MV40 68 01:33:47 301 01:33:14 299 Tattenhall Runners
1916 Paul Brandwick Male 270 MV50 30 01:33:48 302 01:33:36 313 Prestatyn Running Club
1847 David Bate Male 271 MSEN 112 01:33:49 303 01:33:10 296 Clayton Le Moor Harriers
832 Mark Midgley Male 272 MV40 69 01:33:50 304 01:33:43 316 Wesham Road Runners
1345 Andrew Roberts Male 273 MSEN 113 01:33:53 305 01:33:41 315 Congleton Harriers
1698 Michelle Rushton Female 33 FSEN 18 01:33:56 306 01:33:16 303 Stone M M
1640 Derek Walton Male 274 MV60 5 01:33:56 307 01:33:27 309 Altrincham & District A.C.
1310 Alison Jane Smith Female 34 FSEN 19 01:33:57 308 01:33:16 301 Tattenhall Runners
503 Andrew Fishburn Male 275 MV45 47 01:34:00 309 01:33:39 314 unaffiliated entrant
513 Anthony Lowe Male 276 MV45 48 01:34:04 310 01:33:25 308 unaffiliated entrant
112 Graham Gerrard Male 277 MV60 6 01:34:05 311 01:33:56 322 unaffiliated entrant
516 Alan Rocke Male 278 MSEN 114 01:34:09 312 01:33:56 320 unaffiliated entrant
514 David Smith Male 279 MV45 49 01:34:09 313 01:33:02 290 unaffiliated entrant
760 Michael Cockburn Male 280 MV40 70 01:34:13 314 01:33:03 291 Wallasey Athletic Club
954 Helen Jones Female 35 FV40 9 01:34:13 315 01:33:35 311 unaffiliated entrant
578 Tony Baker Male 281 MV45 50 01:34:18 316 01:33:16 304 Stafford Harriers
528 Nathan Walker Male 282 MSEN 115 01:34:19 317 01:33:04 292 Penny Lane Striders
522 Alan J Burton Male 283 MSEN 116 01:34:22 318 01:33:56 323 unaffiliated entrant
242 Michael Searle Male 284 MV40 71 01:34:23 319 01:34:18 327 Helsby R.C.
1620 Keith Lunt Male 285 MSEN 117 01:34:32 320 01:33:50 317 Littlewood Leggers
1728 Paul Barber Male 286 MV50 31 01:34:33 321 01:33:17 305 unaffiliated entrant
566 John Foulds Male 287 MV45 51 01:34:41 322 01:34:36 337 Horwich RMI
484 Lisa Morley Female 36 FV35 5 01:34:43 323 01:34:34 334 Wrexham Athletic Club
54 Kate Sutton Female 37 FV45 4 01:34:43 324 01:34:31 332 Wilmslow Running Club
549 Amanda Davies Female 38 FSEN 20 01:34:44 325 01:33:54 319 Tattenhall Runners
1090 Ian Welding Male 288 MV40 72 01:34:46 326 01:33:51 318 unaffiliated entrant
1473 Paul Oldfield Male 289 MV45 52 01:34:47 327 01:34:23 329 unaffiliated entrant
51 Nicola Shaw Female 39 FV35 6 01:34:47 328 01:34:27 331 unaffiliated entrant
1584 David Owen Male 290 MV40 73 01:34:54 329 01:34:06 324 unaffiliated entrant
456 Stephen McCullough Male 291 MV45 53 01:35:02 330 01:34:53 344 Liverpool Running Club
232 Jeff Pond Male 292 MSEN 118 01:35:06 331 01:34:46 340 unaffiliated entrant
1392 Liz Farhall Female 40 FSEN 21 01:35:07 332 01:34:31 333 Spectrum Striders
826 Keith Robins Male 293 MSEN 119 01:35:11 333 01:34:08 325 Chester Tri
1164 Philip John Royles Male 294 MV40 74 01:35:11 334 01:34:34 336 unaffiliated entrant
1336 Andrew Blake Bradley Male 295 MV50 32 01:35:11 335 01:34:20 328 unaffiliated entrant
238 Arthur Wilson Male 296 MV40 75 01:35:13 336 01:34:50 341 Wallasey Athletic Club
646 Andy Lewis Male 297 MV45 54 01:35:13 337 01:34:12 326 unaffiliated entrant
552 Nick Rose Male 298 MSEN 120 01:35:21 338 01:34:56 345 Chester Tri
1356 Jason Mellor Male 299 MSEN 121 01:35:26 339 01:34:44 339 Claremont Road Runners
992 James Douglas Mackie Male 300 MV45 55 01:35:26 340 01:34:33 335 unaffiliated entrant
570 Richard Impey Male 301 MV55 9 01:35:31 341 01:34:42 338 unaffiliated entrant
758 David McGrath Male 302 MV50 33 01:35:34 342 01:34:24 330 South Cheshire Harriers
1711 Anthony Waddington Male 303 MSEN 122 01:35:35 343 01:35:10 350 unaffiliated entrant
496 John Brady Male 304 MV40 76 01:35:37 344 01:35:25 356 unaffiliated entrant
803 Mary Travner Female 41 FV45 5 01:35:37 345 01:35:16 352 Vale Royal
1099 Karl Fisher Male 305 MV45 56 01:35:41 346 01:33:54 321 Lancaster & Morecambe
1092 Billy Hargreaves Male 306 MV60 7 01:35:41 347 01:35:30 358 Liverpool Harriers
511 Antony Bell Male 307 MV40 77 01:35:42 348 01:34:52 343 Spectrum Striders
591 Robert John Holmes Male 308 MV40 78 01:35:46 349 01:35:10 351 unaffiliated entrant
1085 Alun Williams Male 309 MSEN 123 01:35:47 350 01:34:50 342 unaffiliated entrant
281 Peter Clarkson Male 310 MV40 79 01:35:48 351 01:35:09 349 unaffiliated entrant
1361 Anna Bergstrom Female 42 FSEN 22 01:35:51 352 01:35:35 360 Manchester Triathlon
1704 Gwyn Jones Male 311 MV40 80 01:35:53 353 01:35:08 348 David Lloyd Racquets Club
1121 Frank Hughes Male 312 MV60 8 01:35:58 354 01:35:42 368 Liverpool Running Club
1229 Philip Brown Male 313 MSEN 124 01:36:00 355 01:35:23 354 Chester Tri
1849 Jim Michael Davis Male 314 MV40 81 01:36:04 356 01:35:42 369 Clwydian Range Runners
183 David Antony Sykes Male 315 MSEN 125 01:36:06 357 01:35:33 357 Tattenhall Runners
690 Brian Speake Male 316 MSEN 126 01:36:07 358 01:35:56 375 Reading Roadrunner
1736 Lucy Claire Otto Female 43 FSEN 23 01:36:07 359 01:35:33 359 Rowheath
732 Ian Hurry Male 317 MV45 57 01:36:13 360 01:35:24 355 unaffiliated entrant
561 Chris Hulse Male 318 MV40 82 01:36:13 361 01:35:41 364 Chester Tri
1201 Nicholas Rank Male 319 MV55 10 01:36:13 362 01:34:59 346 Wellington A.C.
448 Barry Bright Male 320 MV45 58 01:36:13 363 01:35:41 365 Penny Lane Striders
1667 Dave Taylor Male 321 MV55 11 01:36:14 364 01:35:37 361 unaffiliated entrant
908 Neville Griffiths Male 322 MV60 9 01:36:15 365 01:35:41 367 Spectrum Striders
512 Patrick Rice Male 323 MSEN 127 01:36:17 366 01:35:37 363 unaffiliated entrant
730 Martin Howard Male 324 MV40 83 01:36:18 367 01:36:06 382 St Helens Sutton
614 Tim Bent Male 325 MV40 84 01:36:18 368 01:35:03 347 Wrexham Athletic Club
339 Ian Landucci Male 326 MV40 85 01:36:21 369 01:35:48 372 unaffiliated entrant
56 Rachel Shepherd Female 44 FSEN 24 01:36:21 370 01:35:56 373 Stockport Harriers
188 Suzanne McDonald Female 45 FV35 7 01:36:22 371 01:36:00 378 unaffiliated entrant
64 Tanya Jane Ashworth Female 46 FV35 8 01:36:30 372 01:36:23 385 B.W.F A.C
269 Mark Bentley Male 327 MV45 59 01:36:31 373 01:35:45 371 Stafford Harriers
4 Kevin John Childers Male 328 MV60 10 01:36:35 374 01:36:32 393 unaffiliated entrant
1149 George Redmond Male 329 MV40 86 01:36:36 375 01:36:04 381 unaffiliated entrant
6 Robert Hind Male 330 MV50 34 01:36:40 376 01:36:33 394 Police Amateur Athletics
378 Trevor Mayren Male 331 MV45 60 01:36:41 377 01:36:16 384 Bolton Triathlon
1073 Anthony David Swindells Male 332 MSEN 128 01:36:41 378 01:36:28 390 unaffiliated entrant
500 Sophie Hine Female 47 FSEN 25 01:36:43 379 01:35:51 374 Macclesfield Harriers & A.C.
950 Jonathan Lownds Male 333 MV40 87 01:36:43 380 01:35:43 370 unaffiliated entrant
820 Andrew Dooley Male 334 MV50 35 01:36:44 381 01:36:35 397 Styal R C
122 Mark Preston Male 335 MV40 88 01:36:48 382 01:35:36 362 Stainland Lions
884 Owen Burns Male 336 MSEN 129 01:36:48 383 01:35:56 376 Mossley Hill AC
526 Stephen John Griffin Male 337 MV40 89 01:36:50 384 01:36:01 380 unaffiliated entrant
1499 Daniel Howard Legg Male 338 MV40 90 01:36:52 385 01:35:58 377 Ellesmere Port RC
1028 Clare Marie Hawkes Female 48 FV45 6 01:36:53 386 01:36:25 388 Wirral Athletic Club
487 Thomas Michael Johnson Male 339 MSEN 130 01:36:54 387 01:36:00 379 unaffiliated entrant
214 David Broadfoot Male 340 MV55 12 01:36:58 388 01:35:22 353 unaffiliated entrant
749 Martin Davis Male 341 MV50 36 01:36:58 389 01:36:41 399 unaffiliated entrant
1445 Stephen Morton Male 342 MSEN 131 01:37:00 390 01:36:53 406 unaffiliated entrant
1186 Vicky Barrett Female 49 FV40 10 01:37:01 391 01:36:44 403 Stockport Harriers
1982 Ian Hodkinson Male 343 MV45 61 01:37:04 392 01:35:40 366 Bolton Triathlon
875 Anthony Collier Male 344 MV50 37 01:37:04 393 01:36:54 409 Styal R C
643 Katrina Jane Evans Female 50 FV40 11 01:37:06 394 01:36:45 404 unaffiliated entrant
355 David Shaw Male 345 MV40 91 01:37:10 395 01:37:02 414 unaffiliated entrant
944 Catherine Hewitt Female 51 FV45 7 01:37:11 396 01:37:00 411 Wrexham Athletic Club
662 Paul Nichols Male 346 MSEN 132 01:37:17 397 01:36:47 405 Wilmslow Running Club
1211 Gareth Simon White Male 347 MSEN 133 01:37:17 398 01:36:14 383 unaffiliated entrant
1539 James Corrigan Male 348 MSEN 134 01:37:18 399 01:36:49 407 Belle Vue Racers
629 Alan Peers Male 349 MV65 2 01:37:19 400 01:37:14 420 Spectrum Striders
773 Jon Hawker Male 350 MV40 92 01:37:22 401 01:37:00 413 Ellesmere Port RC
595 Andy Roberts Male 351 MV40 93 01:37:24 402 01:37:15 421 Belle Vue Racers
1907 Nick Blamphin Male 352 MV40 94 01:37:24 403 01:36:16 386 unaffiliated entrant
674 David Ambler Male 353 MV50 38 01:37:25 404 01:36:53 408 unaffiliated entrant
1794 Colin Ellis Rathbone Male 354 MV60 11 01:37:26 405 01:36:34 395 Vale Royal
1585 Ron Nicholls Male 355 MV50 39 01:37:28 406 01:37:12 419 Sneyd Striders
916 John Ladanowski Male 356 MV55 13 01:37:30 407 01:36:41 400 Ford Halewood A.C.
1114 Martin Hall Male 357 MSEN 135 01:37:32 408 01:36:43 402 unaffiliated entrant
1567 Andrew Dines Male 358 MV40 95 01:37:33 409 01:37:17 423 unaffiliated entrant
825 Gareth Edwards Male 359 MSEN 136 01:37:36 410 01:36:34 396 Wilmslow Running Club
1621 Lindsay Fitzgerald Female 52 FSEN 26 01:37:37 411 01:36:56 412 unaffiliated entrant
441 Robert Hancox Male 360 MV40 96 01:37:38 412 01:36:42 401 unaffiliated entrant
529 Nicholas Shah Male 361 MV40 97 01:37:39 413 01:37:11 418 Vivid Road Runners
814 Mike Mc Corkel Male 362 MSEN 137 01:37:41 414 01:36:38 398 Tattenhall Runners
774 Andy Hickmott Male 363 MV45 62 01:37:43 415 01:36:23 387 West Cheshire A.C.
1314 Eamonn Gibbons Male 364 MV45 63 01:37:45 416 01:36:29 391 Sale Harriers
1245 Ranald Mackay Male 365 MSEN 138 01:37:46 417 01:36:31 392 unaffiliated entrant
1218 Carmel Sullivan Female 53 FV40 12 01:37:50 418 01:37:36 429 Wesham Road Runners
449 Alastair Singleton Male 366 MV45 64 01:37:53 419 01:37:34 428 Pensby Road Runners
197 David Wheable Male 367 MV40 98 01:37:53 420 01:37:23 425 Wilmslow Running Club
1094 David Gallimore Male 368 MSEN 139 01:37:57 421 01:37:52 438 Warrington Road Runners
519 Keith Raymond Rens Male 369 MV50 40 01:37:58 422 01:37:46 436 unaffiliated entrant
1162 Tim Billington Male 370 MV40 99 01:38:11 423 01:37:30 426 unaffiliated entrant
1953 Mark Spear Male 371 MV45 65 01:38:13 424 01:37:35 430 unaffiliated entrant
1966 Garry Bateson Male 372 MV40 100 01:38:17 425 01:36:27 389 Lancaster & Morecambe
1996 Steve Hammond Male 373 MV50 41 01:38:17 426 01:37:32 427 Tattenhall Runners
866 Andrew Merry Male 374 MV45 66 01:38:17 427 01:37:37 432 Birkenhead A.C.
921 David Rhodes Male 375 MV40 101 01:38:18 428 01:36:54 410 unaffiliated entrant
1068 Emma Louise Wharton Female 54 FSEN 27 01:38:21 429 01:37:22 424 Buxton Athletic Club
1969 David Johnston Male 376 MSEN 140 01:38:22 430 01:37:47 437 unaffiliated entrant
131 Brett Mahar Male 377 MSEN 141 01:38:24 431 01:37:42 433 unaffiliated entrant
879 Mike Perchard Male 378 MV55 14 01:38:24 432 01:37:04 415 West Cheshire A.C.
346 Said Omar Male 379 MSEN 142 01:38:30 433 01:38:23 449 Penny Lane Striders
524 Rachel Anne Lloyd Female 55 FV35 9 01:38:34 434 01:38:26 452 Wrexham Athletic Club
1317 Lineard Johon Male 380 MV55 15 01:38:37 435 01:38:26 450 St Helens Sutton
1167 Alan Clarey Male 381 MV50 42 01:38:37 436 01:37:44 434 Mossley Hill AC
714 John Jones Male 382 MV45 67 01:38:39 437 01:37:16 422 unaffiliated entrant
539 John Woodhead Male 383 MSEN 143 01:38:39 438 01:37:05 416 Chester Tri
105 Stephen Botham Male 384 MV45 68 01:38:45 439 01:38:18 446 Wrecsam Tri
292 David Moon Male 385 MV50 43 01:38:48 440 01:38:39 458 Manchester Triathlon
959 Geoff Shaw Male 386 MV55 16 01:38:49 441 01:38:40 459 Helsby R.C.
457 Terence Coles Male 387 MV60 12 01:38:53 442 01:38:21 447 Spectrum Striders
1678 mark Walker Male 388 MSEN 144 01:38:53 443 01:38:33 455 unaffiliated entrant
1033 Tony Kennedy Male 389 MV50 44 01:38:53 444 01:37:36 431 West Cheshire A.C.
1018 Linda Martin Female 56 FV45 8 01:38:54 445 01:38:35 456 Deestriders
743 Alison McDonald Female 57 FV40 13 01:38:55 446 01:38:07 442 Ellesmere Port RC
1867 Keith Weston Male 390 MV50 45 01:38:56 447 01:38:16 445 unaffiliated entrant
762 Alison Mary Brind Female 58 FV45 9 01:39:00 448 01:38:54 465 unaffiliated entrant
1517 Joanne Street Female 59 FSEN 28 01:39:02 449 01:38:39 460 Sale Harriers
261 Peter Cobb Male 391 MV40 102 01:39:02 450 01:37:59 439 Chester Tri
602 Thomas Snaith Male 392 MV40 103 01:39:02 451 01:38:25 451 Belle Vue Racers
1464 Keith Graham Craig Male 393 MV40 104 01:39:02 452 01:38:22 448 Littlewood Leggers
463 David Capener Male 394 MV45 69 01:39:06 453 01:37:45 435 unaffiliated entrant
827 Matthew William Daniels Male 395 MSEN 145 01:39:11 454 01:37:56 440 unaffiliated entrant
756 Shirley Anderson Female 60 FV35 10 01:39:11 455 01:38:57 467 Warrington Road Runners
1858 Julie Cruse Female 61 FV45 10 01:39:19 456 01:39:04 472 Wesham Road Runners
538 Christine Gardner Female 62 FSEN 29 01:39:24 457 01:37:08 417 Lancaster & Morecambe
1935 Garry Tann Male 396 MV50 46 01:39:31 458 01:38:28 454 Abergele Harriers
864 Richard Mathews Male 397 MV45 70 01:39:31 459 01:37:59 441 Warrington Triathlon Club
1193 David William Bardsley Male 398 MV40 105 01:39:33 460 01:38:08 443 unaffiliated entrant
647 Jamie Cook Male 399 MV40 106 01:39:33 461 01:38:09 444 unaffiliated entrant
192 Jeremy Austin Male 400 MV40 107 01:39:34 462 01:38:51 464 unaffiliated entrant
1936 Robert Francis Webster Male 401 MV45 71 01:39:40 463 01:38:55 466 Tattenhall Runners
1357 Rachel Kerr Female 63 FSEN 30 01:39:42 464 01:39:00 469 Claremont Road Runners
565 John bradford Ehlen Male 402 MSEN 146 01:39:44 465 01:39:07 471 Spectrum Striders
1785 Alan Bewley Male 403 MV60 13 01:39:44 466 01:39:29 484 unaffiliated entrant
1406 Maria Conaghan Female 64 FSEN 31 01:39:45 467 01:39:37 489 Penny Lane Striders
658 Mark Threadgold Male 404 MV40 108 01:39:45 468 01:39:21 478 unaffiliated entrant
1110 Eric Normansell Male 405 MV65 3 01:39:48 469 01:39:25 480 Stockport Harriers
846 Ian Grocott Male 406 MV45 72 01:39:51 470 01:39:26 481 Trentham Running Club
791 Nigel Sheperd Male 407 MV45 73 01:39:51 471 01:39:37 490 Wesham Road Runners
1932 Maxwell Harris Male 408 MSEN 147 01:39:54 472 01:39:38 491 unaffiliated entrant
1536 Chris Warren Male 409 MV50 47 01:39:55 473 01:38:40 461 Lancaster & Morecambe
419 Andy Blair Male 410 MV45 74 01:39:58 474 01:39:29 485 Tattenhall Runners
320 Joseph Lawrence Riley Male 411 MSEN 148 01:40:01 475 01:39:39 492 unaffiliated entrant
599 Sarah Grady Female 65 FSEN 32 01:40:01 476 01:39:08 473 Macclesfield Harriers & A.C.
824 Lance Taylor Male 412 MV45 75 01:40:02 477 01:38:59 468 Wilmslow Running Club
1801 David Pinnington Male 413 MV45 76 01:40:02 478 01:39:10 476 unaffiliated entrant
1116 William Kozer Male 414 MSEN 149 01:40:02 479 01:39:29 486 unaffiliated entrant
633 Carol Stynes Female 66 FV35 11 01:40:04 480 01:39:27 482 Spectrum Striders
1683 Stuart Holyoak Male 415 MSEN 150 01:40:05 481 01:39:43 493 Wigan Phoenix
162 Kevin Stephen Parry Male 416 MSEN 151 01:40:05 482 01:39:13 477 unaffiliated entrant
1188 Alison Coulson Female 67 FV45 11 01:40:05 483 01:39:57 504 Stockport Harriers
600 Wendy Harker Female 68 FV40 14 01:40:12 484 01:39:59 506 unaffiliated entrant
1633 Nic Pugh Male 417 MSEN 152 01:40:18 485 01:38:26 453 unaffiliated entrant
1644 Justine Clare Reston Female 69 FV35 12 01:40:21 486 01:39:35 488 Birkenhead A.C.
854 Jeff Ashton Male 418 MV50 48 01:40:24 487 01:39:30 487 Spectrum Striders
186 Paul Hayes Male 419 MV45 77 01:40:27 488 01:39:03 470 Bolton Triathlon
1669 Christopher Hamlett Male 420 MSEN 153 01:40:30 489 01:38:38 457 Warrington Triathlon Club
798 Sharon Glendon Female 70 FSEN 33 01:40:32 490 01:40:21 512 Stockport Harriers
713 Fraser winston Kerr Male 421 MV40 109 01:40:34 491 01:39:07 474 unaffiliated entrant
393 Andrew Doran Male 422 MSEN 154 01:40:35 492 01:40:25 514 Cheshire Constabulary
365 Timothy Warn Male 423 MV55 17 01:40:36 493 01:39:58 505 Penny Lane Striders
816 Ian Davies Male 424 MSEN 155 01:40:37 494 01:39:45 495 unaffiliated entrant
349 Liz Turton Female 71 FV50 1 01:40:38 495 01:40:29 516 Stockport Harriers
1365 David Peter Feakes Male 425 MV45 78 01:40:38 496 01:39:49 501 Warrington Triathlon Club
752 Brian MacFadyen Male 426 MV50 49 01:40:40 497 01:40:05 507 Macclesfield Harriers & A.C.
77 Alison Hughes Female 72 FSEN 34 01:40:42 498 01:39:52 503 Ellesmere Port RC
957 Carole Harrison Female 73 FV40 15 01:40:44 499 01:40:15 510 unaffiliated entrant
1754 Geoffrey Wayne Hughes Male 427 MV40 110 01:40:44 500 01:39:28 483 unaffiliated entrant
1112 Karen McCrackle Female 74 FSEN 35 01:40:46 501 01:39:47 499 Stockport Harriers
1442 Mike Schofield Male 428 MSEN 156 01:40:47 502 01:39:24 479 unaffiliated entrant
575 Ellis Thomas Clarke Male 429 MSEN 157 01:40:48 503 01:38:47 462 unaffiliated entrant
1259 Jonathan Peter Clarke Male 430 MV40 111 01:40:49 504 01:38:48 463 Glossopdale Harriers
759 Pete Bazley Male 431 MV50 50 01:40:52 505 01:40:12 509 Tavistock A.C.
1505 Neill Hughes Male 432 MSEN 158 01:40:54 506 01:39:45 494 Manchester Triathlon
1455 Christopher Yianni Male 433 MV45 79 01:40:55 507 01:39:08 475 Belle Vue Racers
341 Liz Thornton Female 75 FV45 12 01:40:58 508 01:39:50 502 Liverpool Running Club
660 John Malone Male 434 MV50 51 01:41:00 509 01:40:30 517 Winston Runners
146 Steve Russell Male 435 MV45 80 01:41:04 510 01:40:36 519 Wilmslow Running Club
1476 Tony Houghton Male 436 MV45 81 01:41:06 511 01:40:56 532 Belle Vue Racers
1436 Nigel Lee Male 437 MV50 52 01:41:08 512 01:40:27 515 Newcastle Staffs A.C.
717 Robert Rowlands Male 438 MV55 18 01:41:10 513 01:40:47 526 Wigan Harriers
1013 John Hobson Male 439 MSEN 159 01:41:10 514 01:40:44 523 Warrington Triathlon Club
416 Daniel Oliver Male 440 MSEN 160 01:41:14 515 01:39:48 498 Chester Tri
69 Clare Victoria Page Female 76 FSEN 36 01:41:15 516 01:40:51 529 unaffiliated entrant
22 louise Cooper Female 77 FSEN 37 01:41:18 517 01:40:49 525 Belgrave Harriers
255 Anthony Fowler Male 441 MV45 82 01:41:19 518 01:39:45 496 Mersey Triathlon
1431 Steven Rowlands Male 442 MSEN 161 01:41:21 519 01:39:48 497 unaffiliated entrant
140 Dave Griffiths Male 443 MSEN 162 01:41:25 520 01:40:59 536 Birkenhead A.C.
939 Nigel Cosford Male 444 MV40 112 01:41:27 521 01:41:07 541 unaffiliated entrant
995 Christopher Cain Male 445 MV40 113 01:41:27 522 01:41:09 540 West Cheshire A.C.
1642 Steve Angus Male 446 MSEN 163 01:41:29 523 01:40:52 531 Border Harriers
1410 Richard Jones Male 447 MSEN 164 01:41:31 524 01:40:20 511 unaffiliated entrant
626 Charlie Rowlands Male 448 MSEN 165 01:41:33 525 01:40:35 518 South Cheshire Harriers
577 Ellen Darroch Female 78 FV40 16 01:41:36 526 01:40:40 521 unaffiliated entrant
266 Geoff Read Male 449 MV55 19 01:41:37 527 01:40:22 513 Spectrum Striders
1371 Michael Bulmer Male 450 MSEN 166 01:41:39 528 01:39:48 500 unaffiliated entrant
1606 Greg Haughton Male 451 MV40 114 01:41:40 529 01:40:57 535 Village Striders
569 Raj Patel Male 452 MV45 83 01:41:41 530 01:40:50 528 unaffiliated entrant
571 Janine Ellis Female 79 FV35 13 01:41:41 531 01:40:53 530 unaffiliated entrant
1048 Matthew Lewis Male 453 MSEN 167 01:41:42 532 01:40:53 533 South Cheshire Harriers
268 Jo Molyneaux Female 80 FV45 13 01:41:44 533 01:41:38 550 Vale Royal
358 Ken Smith Male 454 MV50 53 01:41:46 534 01:40:46 524 Oswestry Olympians A.C.
509 Phill Marley Male 455 MV45 84 01:41:51 535 01:40:40 522 Macclesfield Harriers & A.C.
248 Kevin Dickson Male 456 MSEN 168 01:41:53 536 01:41:37 549 Warrington Road Runners
1233 Gareth Trimble Male 457 MSEN 169 01:41:57 537 01:41:29 547 Wilmslow Running Club
1852 Simon Jones Male 458 MSEN 170 01:42:02 538 01:41:22 545 Wirral Athletic Club
1061 Colin Carthy Male 459 MV40 115 01:42:06 539 01:41:03 538 unaffiliated entrant
728 David Forster Male 460 MV45 85 01:42:09 540 01:40:39 520 Congleton Harriers
331 Michael Roberts Male 461 MSEN 171 01:42:09 541 01:40:49 527 unaffiliated entrant
387 Michael Griffiths Male 462 MV50 54 01:42:10 542 01:41:00 537 Wallasey Athletic Club
1581 Chris Reid Male 463 MV45 86 01:42:13 543 01:41:04 539 St Helens Sutton
654 Stephen William Frood Male 464 MV45 87 01:42:15 544 01:41:09 542 unaffiliated entrant
372 Steve Joyce Male 465 MV45 88 01:42:18 545 01:40:56 534 unaffiliated entrant
257 Bernard terry Wilkes Male 466 MV50 55 01:42:21 546 01:41:22 544 Stafford Harriers
1518 David Bunyan Male 467 MV45 89 01:42:24 547 01:41:42 554 Hyde Village Striders
1845 Austin Bell Male 468 MV50 56 01:42:25 548 01:41:48 555 Abergele Harriers
818 David Fussell Male 469 MV50 57 01:42:28 549 01:41:49 556 Congleton Harriers
1219 Karen Jarvis Female 81 FV45 14 01:42:29 550 01:42:23 575 St Helens Sutton
547 Stephen Whincup Male 470 MV45 90 01:42:30 551 01:40:09 508 South Cheshire Harriers
272 Brian Beattie Male 471 MV60 14 01:42:32 552 01:41:35 548 West Cheshire A.C.
1400 Simon Lister Male 472 MSEN 172 01:42:36 553 01:41:58 562 Lancashire Police
586 Rob Hardwick Male 473 MSEN 173 01:42:37 554 01:41:54 561 Penny Lane Striders
1478 Stephen Wilkinson Male 474 MV55 20 01:42:41 555 01:42:26 577 Kirkham & Wesham
1554 Paul John Porter Male 475 MV40 116 01:42:42 556 01:42:14 570 Newcastle Staffs A.C.
1614 Mark Beresford Male 476 MV40 117 01:42:42 557 01:41:53 560 Lostock AC
899 David Broadbent Male 477 MV50 58 01:42:43 558 01:41:22 546 unaffiliated entrant
1894 Paul John Lovick Male 478 MSEN 174 01:42:46 559 01:41:56 563 unaffiliated entrant
469 Rachel Lambert Female 82 FSEN 38 01:42:48 560 01:42:20 573 Helsby R.C.
675 Stephen John Hatfield Male 479 MV60 15 01:42:51 561 01:42:31 579 Prestatyn Running Club
997 Christopher Winstanley Male 480 MV50 59 01:42:58 562 01:42:01 566 Stockport Harriers
1734 Phil Soderberg Male 481 MSEN 175 01:43:01 563 01:42:08 569 unaffiliated entrant
1427 David Dyson Male 482 MV50 60 01:43:09 564 01:42:38 584 Blackpool & Flyde A.C.
1933 Michael Keeley Male 483 MV55 21 01:43:12 565 01:41:50 557 Winston Runners
1818 Joseph Cooke Male 484 MV50 61 01:43:14 566 01:41:38 551 Leigh Harriers
792 Mark Churton Male 485 MSEN 176 01:43:18 567 01:42:02 567 Stone M M
150 Scott John Bamber Male 486 MV40 118 01:43:18 568 01:41:58 564 unaffiliated entrant
1576 Robert Patrick Buckley Male 487 MV55 22 01:43:19 569 01:42:33 578 Altrincham & District A.C.
1719 Gary Goodall Male 488 MSEN 177 01:43:21 570 01:41:39 552 Village Road Runners
720 Stephen Beech Male 489 MV45 91 01:43:21 571 01:41:40 553 Village Bromborough
1529 Michael McKrell Male 490 MV45 92 01:43:23 572 01:42:07 568 unaffiliated entrant
119 Honor Duffield Female 83 FSEN 39 01:43:25 573 01:41:51 558 Skelmersdale Boundary
307 Matthew Grove Male 491 MSEN 178 01:43:25 574 01:42:25 576 Macclesfield Harriers & A.C.
1158 Damian Hudson Male 492 MV50 62 01:43:26 575 01:43:11 603 Capenhurst R.C.
1081 Carmell Russell Female 84 FV45 15 01:43:26 576 01:42:19 572 unaffiliated entrant
460 David Wilkinson Male 493 MV45 93 01:43:28 577 01:41:13 543 Lancaster & Morecambe
783 Mark Illingworth Male 494 MV40 119 01:43:31 578 01:42:47 587 unaffiliated entrant
1203 Dave Barr Male 495 MSEN 179 01:43:32 579 01:43:02 598 Liverpool Harriers
1052 Paul Towers Male 496 MV40 120 01:43:32 580 01:43:01 597 unaffiliated entrant
1185 Rick Phillips Male 497 MV40 121 01:43:33 581 01:43:04 599 unaffiliated entrant
1485 Geoff Gilbert Male 498 MV55 23 01:43:35 582 01:43:00 595 Wilmslow Running Club
1985 Sean Kelly Male 499 MV40 122 01:43:36 583 01:42:37 581 unaffiliated entrant
738 Stephen Pickford Male 500 MSEN 180 01:43:39 584 01:42:54 592 Spectrum Striders
1804 Alan Jacobs Male 501 MSEN 181 01:43:39 585 01:41:52 559 unaffiliated entrant
1617 David Downey Male 502 MV40 123 01:43:40 586 01:43:18 608 unaffiliated entrant
685 Mary Josephene Doyle Female 85 FV50 2 01:43:42 587 01:43:27 609 Liverpool Running Club
672 Chris Diggle Male 503 MSEN 182 01:43:42 588 01:43:32 611 Manchester Triathlon
282 Alan Cooper Male 504 MV55 24 01:43:43 589 01:42:22 574 West Cheshire A.C.
1004 Billy Meakin Male 505 MV45 94 01:43:47 590 01:43:00 596 Newcastle Staffs A.C.
806 Maryte Moore Female 86 FV45 16 01:43:48 591 01:42:52 591 Stockport Harriers
403 Ted Smith Female 87 FV40 17 01:43:49 592 01:42:58 593 unaffiliated entrant
1204 Stephen John Whittle Male 506 MV50 63 01:43:49 593 01:42:50 589 Red Herring Road Runners
1023 Stephen Quinn Male 507 MSEN 183 01:43:50 594 01:42:00 565 unaffiliated entrant
731 Christine Skellern Female 88 FV45 17 01:43:51 595 01:43:04 600 Stafford Harriers
1474 Lee McCourt Male 508 MSEN 184 01:43:53 596 01:43:10 602 Manchester Harriers
145 John Pennington Male 509 MSEN 185 01:43:57 597 01:43:13 604 unaffiliated entrant
683 Alan Watt Male 510 MSEN 186 01:43:59 598 01:42:37 583 unaffiliated entrant
1083 David Owen Jones Male 511 MV40 124 01:44:02 599 01:42:59 594 mysteruns
1389 Ian Ashcroft Male 512 MV60 16 01:44:06 600 01:43:44 617 Wilmslow Running Club
1334 David Maddock Male 513 MV45 95 01:44:09 601 01:42:38 585 unaffiliated entrant
1874 Matty Houghton Male 514 MSEN 187 01:44:12 602 01:43:54 626 unaffiliated entrant
1422 Michael Goldstein Male 515 MV40 125 01:44:14 603 01:43:58 629 unaffiliated entrant
1922 David John Owen Male 516 MSEN 188 01:44:14 604 01:42:41 586 unaffiliated entrant
1729 Greg Barber Male 517 MSEN 189 01:44:16 605 01:42:51 590 unaffiliated entrant
782 Darron Rogers Male 518 MSEN 190 01:44:17 606 01:42:17 571 unaffiliated entrant
1531 Mark Powell Male 519 MSEN 191 01:44:20 607 01:44:17 637 unaffiliated entrant
1403 David Rogers Male 520 MV45 96 01:44:21 608 01:43:14 605 Spectrum Striders
1923 Lee John Pownall Male 521 MSEN 192 01:44:24 609 01:43:51 623 North Wales R.R.
166 Graham Howell Male 522 MV55 25 01:44:26 610 01:44:21 640 Liverpool Harriers
1467 Jonny Miller Crook Male 523 MSEN 193 01:44:28 611 01:44:19 638 unaffiliated entrant
123 Martin McCormick Male 524 MV45 97 01:44:29 612 01:43:35 614 unaffiliated entrant
1703 Michael Long Male 525 MV55 26 01:44:31 613 01:43:57 628 Bingley Harriers
1289 Chris Fitzpatrick Male 526 MSEN 194 01:44:31 614 01:42:33 580 unaffiliated entrant
250 Peter Connolly Male 527 MSEN 195 01:44:33 615 01:42:36 582 unaffiliated entrant
179 Alan Durston Male 528 MV55 27 01:44:34 616 01:43:45 616 Ellesmere Port RC
126 Briony Taby Female 89 FV35 14 01:44:34 617 01:43:08 601 Mossley Hill AC
1409 Jayne Perry Female 90 FSEN 40 01:44:36 618 01:43:26 607 Lancaster & Morecambe
1256 Roger Lines Male 529 MV45 98 01:44:37 619 01:43:59 631 unaffiliated entrant
1775 Aaron Dane Male 530 MSEN 196 01:44:38 620 01:43:37 615 unaffiliated entrant
796 Dave Thompson Male 531 MV50 64 01:44:38 621 01:43:26 610 Spectrum Striders
1566 David Pearson Male 532 MV50 65 01:44:41 622 01:43:51 621 Lostock AC
623 Colin Grime Male 533 MV60 17 01:44:42 623 01:43:27 612 Spectrum Striders
603 Luke Paul Saxton Male 534 MSEN 197 01:44:43 624 01:43:55 627 unaffiliated entrant
1182 Paul Street Female 91 FV40 18 01:44:48 625 01:43:51 622 unaffiliated entrant
1968 Paul Forster Male 535 MV50 66 01:44:49 626 01:43:14 606 unaffiliated entrant
1909 Paul Faraway Male 536 MV40 126 01:44:50 627 01:44:04 633 unaffiliated entrant
1568 Steven Cox Male 537 MV45 99 01:44:55 628 01:43:45 619 Shropshire Shufflers
1630 Christopher Thomas Male 538 MV40 127 01:44:56 629 01:43:48 624 Spectrum Striders
213 Alan Mottershead Male 539 MV40 128 01:44:58 630 01:44:15 635 unaffiliated entrant
559 Helen Elizabeth Collinson Female 92 FV50 3 01:44:59 631 01:43:47 618 Shropshire Shufflers
1828 Frederick Edmondson Male 540 MV60 18 01:45:02 632 01:43:47 620 unaffiliated entrant
716 Trevor Rowlands Male 541 MSEN 198 01:45:03 633 01:44:41 648 unaffiliated entrant
616 Alan Forster Male 542 MV45 100 01:45:08 634 01:44:40 646 Stockport Harriers
386 Jenny Edwards Female 93 FV40 19 01:45:08 635 01:42:48 588 Chester Tri
1387 Stephen Roberts Male 543 MV60 19 01:45:09 636 01:43:58 630 Pensby Road Runners
1491 Stephen Saunders Male 544 MV40 129 01:45:13 637 01:44:34 644 Birkenhead A.C.
1059 Kate Blackie Female 94 FSEN 41 01:45:19 638 01:44:32 642 Spectrum Striders
902 John Coates Male 545 MV45 101 01:45:20 639 01:44:03 632 Ilkley Harriers
376 Elizabeth Kenny Female 95 FV40 20 01:45:21 640 01:45:15 671 unaffiliated entrant
1413 Janet Frost Female 96 FV40 21 01:45:24 641 01:44:48 650 Chester Tri
234 Nefyn Williams Male 546 MV55 28 01:45:25 642 01:44:52 653 Northern Vets A C
249 Derek Henry Male 547 MV50 67 01:45:26 643 01:45:11 668 Wigan Phoenix
679 Shane Knott Male 548 MSEN 199 01:45:28 644 01:43:32 613 Penny Lane Striders
636 Richard Plunkett Male 549 MV45 102 01:45:29 645 01:44:10 634 Halifax A.C.
1025 Alan Berry Male 550 MV45 103 01:45:31 646 01:43:51 625 unaffiliated entrant
1537 Simon Eyles Male 551 MV40 130 01:45:33 647 01:44:33 643 unaffiliated entrant
486 karen Jane Gladman Female 97 FV50 4 01:45:37 648 01:44:43 647 unaffiliated entrant
988 J ohn Evans Male 552 MV50 68 01:45:37 649 01:45:10 667 unaffiliated entrant
1291 John Porteous Male 553 MV50 69 01:45:40 650 01:45:09 664 Wilmslow Running Club
368 Fran Swallow Female 98 FV40 22 01:45:42 651 01:44:48 652 Macclesfield Harriers & A.C.
1241 Andrew John Harwood Male 554 MSEN 200 01:45:43 652 01:44:52 655 unaffiliated entrant
1655 James Stronach Male 555 MV50 70 01:45:45 653 01:44:16 636 unaffiliated entrant
330 Guy Thompson Male 556 MV45 104 01:45:47 654 01:44:30 641 unaffiliated entrant
466 Jennifer Hopes Female 99 FSEN 42 01:45:48 655 01:44:51 654 Stockport Harriers
1463 Carole Ann Morgan Female 100 FV60 1 01:45:54 656 01:45:30 683 Shropshire Shufflers
493 Ronald Gayner Male 557 MV55 29 01:45:59 657 01:45:25 677 unaffiliated entrant
1032 Andrew Metcalfe Male 558 MV55 30 01:46:06 658 01:45:58 695 unaffiliated entrant
625 David Pugh Male 559 MV45 105 01:46:08 659 01:44:57 659 unaffiliated entrant
108 Kathleen Hoyer Female 101 FV45 18 01:46:08 660 01:45:56 694 Wesham Road Runners
1366 Andy Wyganowski Male 560 MV40 131 01:46:13 661 01:45:19 676 Chester Tri
1512 Julie Murphy Female 102 FV40 23 01:46:16 662 01:45:42 688 Wesham Road Runners
442 Steve Tipping Male 561 MV45 106 01:46:18 663 01:45:48 690 Stockport Harriers
740 Andrew Healy Male 562 MSEN 201 01:46:20 664 01:44:57 660 Liverpool Harriers
471 Stuart Rain Male 563 MSEN 202 01:46:20 665 01:46:02 697 unaffiliated entrant
1252 Ciaran Doherty Male 564 MSEN 203 01:46:21 666 01:44:52 657 Tattenhall Runners
1675 Phil Love Male 565 MSEN 204 01:46:22 667 01:44:54 656 Warrington Triathlon Club
1367 Clare Pritchard Female 103 FV40 24 01:46:23 668 01:45:28 681 Chester Tri
736 Krzysztof Wawrzenczak Male 566 MSEN 205 01:46:24 669 01:45:09 666 unaffiliated entrant
556 Graham Bushnell-Wye Male 567 MV55 31 01:46:24 670 01:44:36 645 Razzers Runners
488 David John Gladman Male 568 MV50 71 01:46:25 671 01:45:29 680 unaffiliated entrant
1652 Simon Jankowski Male 569 MSEN 206 01:46:26 672 01:45:24 678 unaffiliated entrant
1694 John Denton Male 570 MSEN 207 01:46:27 673 01:45:06 663 unaffiliated entrant
321 Stephen Hawthorne Male 571 MSEN 208 01:46:28 674 01:45:15 673 unaffiliated entrant
1807 Neil Stewart Gray Male 572 MSEN 209 01:46:30 675 01:44:20 639 unaffiliated entrant
784 John Derek Gibson Male 573 MV50 72 01:46:32 676 01:44:46 651 Bourton Roadrunners
1538 Mark Lewis Pendlebury Male 574 MV45 107 01:46:33 677 01:45:25 679 unaffiliated entrant
226 Eric Payton Male 575 MV55 32 01:46:35 678 01:45:38 686 unaffiliated entrant
505 Paul Campton Male 576 MV60 20 01:46:38 679 01:45:16 674 unaffiliated entrant
1645 Stuart David Reston Male 577 MV40 132 01:46:39 680 01:45:53 692 unaffiliated entrant
375 Jeff Broadhurst Male 578 MSEN 210 01:46:40 681 01:45:14 670 unaffiliated entrant
1521 Philiph Jones Male 579 MV65 4 01:46:40 682 01:46:21 711 Prestatyn Running Club
1113 Daniel Charles Poole Male 580 MSEN 211 01:46:40 683 01:45:07 662 unaffiliated entrant
430 Amanda Bradbury Female 104 FSEN 43 01:46:41 684 01:45:04 661 Wilmslow Running Club
1305 David Mayhew Male 581 MV45 108 01:46:42 685 01:45:14 672 unaffiliated entrant
237 Jim Wentel Male 582 MSEN 212 01:46:42 686 01:45:07 665 unaffiliated entrant
1832 Mark Patrick Gilmore Male 583 MV40 133 01:46:43 687 01:44:54 658 unaffiliated entrant
504 Cara Fishburn Female 105 FV40 25 01:46:43 688 01:46:06 700 Chester Tri
129 Dennis Evans Male 584 MV45 109 01:46:44 689 01:46:07 702 unaffiliated entrant
1312 Tony Sherlock Male 585 MSEN 213 01:46:45 690 01:44:43 649 unaffiliated entrant
293 Rosalind Mann Female 106 FV50 5 01:46:46 691 01:45:17 675 Stockport Harriers
467 Tarja Kinnvnen Female 107 FV35 15 01:46:47 692 01:46:39 719 Penny Lane Striders
1506 Paul Sabino Male 586 MV40 134 01:46:47 693 01:46:10 705 unaffiliated entrant
117 Andrea Mageen Female 108 FV40 26 01:46:48 694 01:45:49 691 Chester Tri
1308 Andy Whitehead Male 587 MV45 110 01:46:54 695 01:45:43 689 Spectrum Striders
667 Simon John Straker Male 588 MSEN 214 01:46:56 696 01:45:56 693 unaffiliated entrant
1351 Anthony Jeffery Male 589 MV40 135 01:46:59 697 01:45:11 669 Lancaster & Morecambe
1494 David Stonehouse Male 590 MSEN 215 01:47:01 698 01:46:17 710 Skelmersdale Boundary
1833 Mark Vance Male 591 MV45 111 01:47:02 699 01:46:42 722 unaffiliated entrant
377 Ian Martin Male 592 MV45 112 01:47:04 700 01:46:12 706 unaffiliated entrant
147 Grace Louise Hart Female 109 FV35 16 01:47:05 701 01:45:29 682 Tattenhall Runners
447 Derek Mcardle Male 593 MV45 113 01:47:05 702 01:46:06 701 Wallasey Athletic Club
1469 David Chapman Male 594 MSEN 216 01:47:06 703 01:45:37 685 Preston Harriers
198 Victoria Kehoe Female 110 FV35 17 01:47:07 704 01:46:08 703 Wallasey Athletic Club
808 Christine Salvage Female 111 FV45 19 01:47:07 705 01:45:56 696 Chester Tri
1556 Janet Hilary Booth Female 112 FV40 27 01:47:08 706 01:46:52 729 unaffiliated entrant
822 Charles Lothian Male 595 MV45 114 01:47:09 707 01:46:56 731 Styal R C
1627 Michaela Shaw Female 113 FSEN 44 01:47:09 708 01:45:38 684 Leigh Harriers
1788 Robert Cunliffe Male 596 MV40 136 01:47:13 709 01:46:02 699 unaffiliated entrant
1168 Chris Neukom Female 114 FV50 6 01:47:13 710 01:46:47 727 unaffiliated entrant
79 joanne Forde Female 115 FV35 18 01:47:20 711 01:47:16 747 unaffiliated entrant
1810 Oliver Ball Male 597 MSEN 217 01:47:23 712 01:45:58 698 unaffiliated entrant
1458 Mike Cutler Male 598 MV50 73 01:47:25 713 01:46:14 709 South Cheshire Harriers
1459 Francis McCombs Male 599 MV40 137 01:47:25 714 01:46:50 728 Liverpool Running Club
1741 Sue O'Hanlon Female 116 FV45 20 01:47:27 715 01:47:20 748 St Helens Sutton
1664 Annie Hirsch Female 117 FV50 7 01:47:29 716 01:46:41 720 Belle Vue Racers
274 Gareth Ellis Male 600 MV45 115 01:47:30 717 01:46:12 708 unaffiliated entrant
1000 Philip Omorere Male 601 MV40 138 01:47:31 718 01:46:42 724 Belle Vue Racers
631 Joanne Kerry Edwards Female 118 FV45 21 01:47:35 719 01:47:12 746 Vale Royal
1525 Andy James Male 602 MSEN 218 01:47:35 720 01:46:27 713 unaffiliated entrant
887 Jason Stobbs Male 603 MSEN 219 01:47:40 721 01:47:06 739 unaffiliated entrant
1980 John Bebbington Male 604 MV55 33 01:47:41 722 01:45:38 687 Formby Harriers
1250 John Holden Male 605 MV50 74 01:47:42 723 01:46:32 715 Leigh Harriers
176 Chris Bolton Male 606 MV45 116 01:47:43 724 01:47:24 753 Warrington Triathlon Club
114 Paul Ferguson Male 607 MV40 139 01:47:46 725 01:47:26 754 unaffiliated entrant
1864 Karin Knaak Female 119 FV50 8 01:47:46 726 01:46:54 730 unaffiliated entrant
1870 Steve Armstrong Male 608 MV50 75 01:47:47 727 01:46:57 732 unaffiliated entrant
1869 Lee Armstrong Male 609 MSEN 220 01:47:47 728 01:46:58 734 unaffiliated entrant
196 Andrew Stansfield Male 610 MV45 117 01:47:53 729 01:47:09 743 Penny Lane Striders
299 Malcolm Parry Male 611 MV65 5 01:47:55 730 01:47:05 740 unaffiliated entrant
664 David Newman Male 612 MV50 76 01:47:56 731 01:46:34 717 unaffiliated entrant
704 Keneth Hall Male 613 MV40 140 01:47:58 732 01:47:20 750 Pensby Road Runners
194 Tim Lanceley Male 614 MV40 141 01:47:58 733 01:46:32 716 unaffiliated entrant
976 Peter Roberts Male 615 MV50 77 01:47:58 734 01:46:11 704 unaffiliated entrant
766 Peter Doyle Male 616 MV45 118 01:48:00 735 01:46:57 733 Congleton Harriers
1623 Andrew Stone Male 617 MSEN 221 01:48:01 736 01:46:59 735 unaffiliated entrant
659 John Skinley Male 618 MV45 119 01:48:01 737 01:47:26 756 unaffiliated entrant
334 Ian Weaver Male 619 MV40 142 01:48:02 738 01:46:40 721 unaffiliated entrant
1712 Robert Miller Male 620 MV55 34 01:48:02 739 01:47:31 755 Stockport Harriers
155 Martin Durrant Male 621 MV50 78 01:48:04 740 01:46:29 714 Tattenhall Runners
1992 Kevin Curtis Male 622 MV50 79 01:48:06 741 01:47:11 745 Ellesmere Port RC
267 Lesley Anderson Female 120 FV35 19 01:48:10 742 01:47:16 749 Cheshire Constabulary
287 Jonathon Peters Male 623 MSEN 222 01:48:10 743 01:46:45 725 unaffiliated entrant
1150 Robert Oliver Male 624 MV40 143 01:48:12 744 01:46:25 712 Deestriders
233 Maxwell Williams Male 625 MSEN 223 01:48:13 745 01:46:46 726 unaffiliated entrant
1438 Phillip MacDonald Male 626 MV50 80 01:48:15 746 01:46:11 707 Chester Tri
897 Jane Lesley Fraser Female 121 FV50 9 01:48:19 747 01:47:08 742 Wirral Athletic Club
819 Greg Robinson Male 627 MSEN 224 01:48:21 748 01:47:06 741 unaffiliated entrant
917 Patricia O'Keefe Female 122 FV45 22 01:48:23 749 01:47:34 759 Ford Halewood A.C.
1726 Claire McDermott Female 123 FV35 20 01:48:24 750 01:47:59 778 Preston Harriers
1359 Robert Simpson Male 628 MV40 144 01:48:25 751 01:47:20 751 Stafford Harriers
551 David John Simon Taylor Male 629 MV45 120 01:48:28 752 01:47:57 773 Cheshire Hash Harriers
124 Kath Stott Female 124 FV45 23 01:48:29 753 01:47:38 760 Tattenhall Runners
118 Christopher Edward Baker Male 630 MSEN 225 01:48:29 754 01:46:59 736 unaffiliated entrant
1135 Peter Watson Male 631 MV65 6 01:48:30 755 01:48:16 791 Wilmslow Running Club
697 Stephen John Wellington Male 632 MV40 145 01:48:32 756 01:46:41 723 Prestatyn Running Club
1666 Janet Taylor Female 125 FV45 24 01:48:32 757 01:47:54 772 unaffiliated entrant
520 Nicholas Minion Male 633 MV45 121 01:48:35 758 01:47:31 757 Chester Tri
1419 Stephen Peter Roscoe Male 634 MSEN 226 01:48:36 759 01:46:37 718 unaffiliated entrant
1910 Richard Baines Male 635 MSEN 227 01:48:37 760 01:47:03 738 Picton Running Club
1498 Mark Antrobus Male 636 MSEN 228 01:48:38 761 01:47:09 744 unaffiliated entrant
680 Mark Peter Povey Male 637 MSEN 229 01:48:41 762 01:47:39 762 West Cheshire A.C.
991 Alec White Male 638 MV55 35 01:48:43 763 01:47:49 770 Oswestry Olympians A.C.
1246 David Samuel Taylor Male 639 MV55 36 01:48:45 764 01:48:04 781 Congleton Harriers
1590 David Campbell Male 640 MV45 122 01:48:50 765 01:48:08 784 Congleton Harriers
741 Peter A McArdle Male 641 MV45 123 01:48:53 766 01:47:58 777 Wallasey Athletic Club
499 Bill Swift Male 642 MV55 37 01:49:01 767 01:47:43 767 Pensby Road Runners
715 John stalker Owen Male 643 MV45 124 01:49:02 768 01:47:49 771 Spectrum Striders
182 Jill Elizabeth Hume Female 126 FSEN 45 01:49:05 769 01:48:12 787 Chester Tri
193 Michael Thirsk Male 644 MV50 81 01:49:10 770 01:47:39 763 Stockport Harriers
769 Keith Rant Male 645 MV55 38 01:49:12 771 01:47:33 758 Road Runners A.C.
1066 John Joseph Carson Male 646 MV45 125 01:49:13 772 01:48:16 792 unaffiliated entrant
1593 Nigel Alan Bosley Male 647 MSEN 230 01:49:14 773 01:48:12 788 unaffiliated entrant
830 Scott Davies Male 648 MSEN 231 01:49:15 774 01:47:45 766 unaffiliated entrant
829 Hollie Aclam Female 127 FSEN 46 01:49:15 775 01:47:45 768 unaffiliated entrant
1626 Ian Ruddock Male 649 MV40 146 01:49:16 776 01:47:57 774 Mossley Hill AC
1634 Adrian Burden Male 650 MV40 147 01:49:17 777 01:47:59 779 unaffiliated entrant
1078 Simon Carsberg Male 651 MSEN 232 01:49:19 778 01:47:02 737 unaffiliated entrant
1042 Chris Brown Male 652 MV45 126 01:49:20 779 01:48:06 782 Manchester Triathlon
518 Gary Ford Male 653 MSEN 233 01:49:22 780 01:48:07 783 Sunlight Runners
370 Niall Joseph Hickey Male 654 MV45 127 01:49:23 781 01:47:56 775 Chester Tri
1319 Simon King Male 655 MV40 148 01:49:25 782 01:48:27 799 unaffiliated entrant
1740 Gordon Brown Male 656 MV70 1 01:49:26 783 01:48:59 815 Liverpool Harriers
290 Graham Williams Male 657 MV60 21 01:49:26 784 01:48:53 811 Stafford Harriers
786 Michael Shyjka Male 658 MV45 128 01:49:28 785 01:47:38 764 Great Bentley
470 Philip Jones Male 659 MV55 39 01:49:29 786 01:49:09 821 Helsby R.C.
1770 Ivan Davies Male 660 MSEN 234 01:49:35 787 01:49:00 816 unaffiliated entrant
881 Robert Whittall Male 661 MSEN 235 01:49:35 788 01:47:39 765 unaffiliated entrant
252 Martin Pritchard-Howarth Male 662 MSEN 236 01:49:36 789 01:47:47 769 unaffiliated entrant
1730 Jeanette Barber Female 128 FV45 25 01:49:38 790 01:48:13 789 unaffiliated entrant
1735 Maria Kring Female 129 FSEN 47 01:49:38 791 01:49:05 819 Rowheath
271 Chris Bennion Male 663 MV50 82 01:49:40 792 01:49:16 825 Ellesmere Port RC
1050 Sandra Lewis Female 130 FSEN 48 01:49:46 793 01:48:37 803 Altrincham & District A.C.
228 Jayne Neave Female 131 FV40 28 01:49:48 794 01:48:26 797 Chester Tri
927 Ceri Hoppe Female 132 FV35 21 01:49:48 795 01:48:26 796 unaffiliated entrant
929 Rory Stiles Male 664 MSEN 237 01:49:48 796 01:47:37 761 unaffiliated entrant
1702 Stephen Webb Male 665 MSEN 238 01:49:48 797 01:47:23 752 Belle Vue Racers
1687 John Senior Male 666 MV45 129 01:49:50 798 01:48:21 794 unaffiliated entrant
199 Angela Dixon Female 133 FSEN 49 01:49:53 799 01:48:20 793 Skelmersdale Boundary
1243 Timothy Robins Male 667 MV45 130 01:49:53 800 01:49:37 839 unaffiliated entrant
324 Ian Norton Male 668 MSEN 239 01:49:55 801 01:48:22 795 unaffiliated entrant
1230 Alan Percival Male 669 MV40 149 01:49:56 802 01:48:03 780 uk net runner
1144 Nicholas Chadwick Male 670 MSEN 240 01:49:57 803 01:49:37 841 Deestriders
1541 Nicky Ingram Female 134 FV50 10 01:50:00 804 01:49:28 834 Cheshire Hash Harriers
110 Gavin Reeves Male 671 MSEN 241 01:50:00 805 01:48:26 798 Wrexham Athletic Club
314 Robert Baxter Male 672 MV60 22 01:50:05 806 01:49:33 836 unaffiliated entrant
710 Richard Longlands Male 673 MSEN 242 01:50:07 807 01:49:15 824 Horwich RMI
1691 Jane Binyon Female 135 FV45 26 01:50:10 808 01:48:44 802 unaffiliated entrant
1404 Caroline Mary Rogers Female 136 FV45 27 01:50:10 809 01:48:58 812 Spectrum Striders
1129 Tony McVey Male 674 MV50 83 01:50:11 810 01:48:46 805 unaffiliated entrant
1237 Mike Jennings Male 675 MV50 84 01:50:12 811 01:48:44 804 unaffiliated entrant
1787 Keith Peek Male 676 MV45 131 01:50:12 812 01:47:57 776 Chester Tri
1582 Jim Holohan Male 677 MV60 23 01:50:13 813 01:48:50 808 unaffiliated entrant
982 Michael Jones Male 678 MV60 24 01:50:15 814 01:49:54 855 Stafford Harriers
1911 Simon Harding Male 679 MV45 132 01:50:16 815 01:49:06 817 unaffiliated entrant
1601 Julia Day Female 137 FV35 22 01:50:17 816 01:49:25 833 Horsforth Harriers
295 Helen Reagan Female 138 FV35 23 01:50:18 817 01:48:15 790 Sale Harriers
895 Susan Southern Female 139 FV40 29 01:50:18 818 01:49:06 818 unaffiliated entrant
748 Grace Hough Female 140 FV55 1 01:50:19 819 01:49:34 840 Telford Harriers
987 Maureen Bailey Female 141 FV45 28 01:50:20 820 01:49:53 854 Picton Running Club
222 Julian Hunter Male 680 MV55 40 01:50:25 821 01:50:04 863 Wrecsam Tri
1287 Phil Howe Male 681 MSEN 243 01:50:26 822 01:49:26 835 unaffiliated entrant
1842 Alex Morley Male 682 MSEN 244 01:50:28 823 01:49:54 856 unaffiliated entrant
727 David Carney Male 683 MV40 150 01:50:29 824 01:49:20 829 unaffiliated entrant
933 Jeffrey Bynon Male 684 MSEN 245 01:50:32 825 01:48:50 807 unaffiliated entrant
1672 Jackie Chen Female 142 FV40 30 01:50:33 826 01:48:09 785 Penny Lane Striders
1417 Stephen John Cruickshank Male 685 MSEN 246 01:50:33 827 01:48:27 800 Formby Harriers
1181 Gillian Mary Otto Female 143 FV50 11 01:50:34 828 01:49:59 862 Shropshire Shufflers
1671 Amanda Jones Female 144 FV40 31 01:50:35 829 01:48:11 786 Penny Lane Striders
1830 Sally Broom Female 145 FV40 32 01:50:35 830 01:49:58 861 unaffiliated entrant
860 David O Connel Male 686 MV40 151 01:50:35 831 01:49:40 842 unaffiliated entrant
1174 John Hughes Male 687 MV60 25 01:50:36 832 01:49:43 846 unaffiliated entrant
361 Jo Meekins Female 146 FSEN 50 01:50:39 833 01:49:51 850 Red Rose Road Runners
913 Peter Gibson Male 688 MV60 26 01:50:39 834 01:49:51 852 Red Rose Road Runners
1273 Jason Coyne Male 689 MSEN 247 01:50:40 835 01:49:06 820 Trail Running Association
1885 Paul Scully Male 690 MSEN 248 01:50:41 836 01:48:54 813 unaffiliated entrant
308 Rachel Calver Female 147 FV35 24 01:50:43 837 01:49:49 849 Macclesfield Harriers & A.C.
785 Roger Woodley Male 691 MV45 133 01:50:44 838 01:48:58 814 Bourton Roadrunners
702 Sarah Booth Female 148 FV35 25 01:50:44 839 01:49:28 837 unaffiliated entrant
1967 Andrea Evans Female 149 FV35 26 01:50:45 840 01:49:07 822 unaffiliated entrant
597 Barrie Ainscow Male 692 MV45 134 01:50:47 841 01:48:34 801 Dragons Sale
652 Hugh McKenna Male 693 MV55 41 01:50:49 842 01:48:49 809 Manchester Triathlon
967 Marie York Female 150 FV55 2 01:50:51 843 01:49:09 823 South Derbyshire Road Runners
1943 Charles Pearson Male 694 MV50 85 01:50:51 844 01:50:05 866 Styal R C
1684 Karl Jackson Male 695 MV40 152 01:50:52 845 01:50:30 888 unaffiliated entrant
1900 John Burnham Male 696 MSEN 249 01:50:54 846 01:48:50 810 unaffiliated entrant
1868 Trevor Weston Male 697 MV40 153 01:50:56 847 01:50:15 874 unaffiliated entrant
952 Jennifer Newell Female 151 FV35 27 01:50:56 848 01:50:28 885 unaffiliated entrant
951 Paul Bromley Male 698 MSEN 250 01:50:56 849 01:50:28 887 unaffiliated entrant
733 Glyn Holcroft Male 699 MV55 42 01:50:59 850 01:50:47 900 unaffiliated entrant
922 Patricia Ann Hazlehurst Female 152 FV45 29 01:51:00 851 01:50:21 878 Liverpool Harriers
678 Colin Cohen Male 700 MV50 86 01:51:01 852 01:50:02 864 stockport primary care trust
890 Claire Louise Lunn Female 153 FSEN 51 01:51:02 853 01:49:22 831 unaffiliated entrant
1580 Richard Lunn Male 701 MSEN 251 01:51:03 854 01:49:23 830 unaffiliated entrant
417 Mark Walker Male 702 MV50 87 01:51:04 855 01:50:30 890 unaffiliated entrant
1446 Michael McShane Male 703 MV55 43 01:51:04 856 01:49:46 845 Helsby R.C.
1639 Keith Hatton Male 704 MV45 135 01:51:05 857 01:50:42 896 Liverpool Harriers
1153 Brian Wilkie Male 705 MV40 154 01:51:05 858 01:49:40 843 unaffiliated entrant
1547 William Jameson Male 706 MV45 136 01:51:06 859 01:50:55 906 Liverpool Running Club
1651 John Gareth Jones Male 707 MV45 137 01:51:07 860 01:50:07 867 Buckley Running Club
344 Valerie Desborough Female 154 FV50 12 01:51:08 861 01:50:07 869 Penny Lane Striders
560 Keith Williams Male 708 MV55 44 01:51:09 862 01:50:43 897 Birkenhead A.C.
1009 Steven Yates Male 709 MSEN 252 01:51:09 863 01:49:16 826 unaffiliated entrant
1151 Christopher Tock Male 710 MSEN 253 01:51:10 864 01:49:51 853 unaffiliated entrant
1776 Stan Williams Male 711 MV55 45 01:51:11 865 01:49:23 832 Wallasey Athletic Club
1014 Brian Mason Male 712 MV60 27 01:51:12 866 01:49:46 847 Winston Runners
1159 Ian Blakebrough Male 713 MV55 46 01:51:14 867 01:48:48 806 Cheshire Hash Harriers
1482 Dawn Holding Female 155 FV40 33 01:51:18 868 01:50:09 870 Sale Harriers
1384 Barry Powell Male 714 MV40 155 01:51:19 869 01:49:57 858 Wirral Athletic Club
1887 John Edwards Male 715 MSEN 254 01:51:20 870 01:49:17 827 unaffiliated entrant
870 Osman Sidik Male 716 MV40 156 01:51:20 871 01:50:33 891 Littlewood Leggers
1553 Geoff Turton Male 717 MV40 157 01:51:21 872 01:49:48 848 Warrington Triathlon Club
1928 Michael Vaughan Male 718 MSEN 255 01:51:22 873 01:50:18 877 unaffiliated entrant
1912 Barbara Harding Female 156 FV50 13 01:51:24 874 01:50:15 875 unaffiliated entrant
1323 Jim Fedigan Male 719 MV50 88 01:51:24 875 01:50:40 893 Pensby Road Runners
568 Lawrence Brown Male 720 MV65 7 01:51:25 876 01:51:01 913 Birkenhead A.C.
1358 Karen Davies Female 157 FV40 34 01:51:27 877 01:50:22 879 Stafford Harriers
886 Pam Appleton Female 158 FV50 14 01:51:27 878 01:50:55 905 St Helens Sutton
1197 James Long Male 721 MSEN 256 01:51:27 879 01:51:00 911 unaffiliated entrant
1441 Doug Warburton Male 722 MV40 158 01:51:27 880 01:50:15 876 unaffiliated entrant
445 Richard Roberts Male 723 MV40 159 01:51:27 881 01:50:45 898 unaffiliated entrant
367 Ian Taylor Male 724 MV55 47 01:51:28 882 01:50:24 883 unaffiliated entrant
1649 Richard Unsworth Male 725 MSEN 257 01:51:29 883 01:49:19 828 unaffiliated entrant
1977 Mark Dolan Male 726 MV45 138 01:51:29 884 01:51:05 912 Holmfirth Harriers
397 Fergus Wiseman Male 727 MSEN 258 01:51:29 885 01:49:57 859 Warrington Road Runners
446 Nikki Watson Female 159 FV35 28 01:51:29 886 01:49:57 860 Chester Tri
1299 John Lyons Male 728 MV40 160 01:51:31 887 01:50:33 892 unaffiliated entrant
1844 Richard Smith Male 729 MV40 161 01:51:32 888 01:49:54 857 unaffiliated entrant
286 Philip Allman Male 730 MSEN 259 01:51:37 889 01:50:45 901 unaffiliated entrant
1010 Caterina Marshall Female 160 FV40 35 01:51:37 890 01:51:08 916 Wilmslow Running Club
1535 Caroline Rose Female 161 FV45 30 01:51:38 891 01:50:22 880 Lancaster & Morecambe
1397 Mark Broadbent Male 731 MV40 162 01:51:39 892 01:49:49 851 unaffiliated entrant
1147 Richard Marsh Male 732 MSEN 260 01:51:41 893 01:50:13 871 Chester Tri
1809 Paul Hunt Male 733 MSEN 261 01:51:41 894 01:49:33 838 Deestriders
316 John Sedman Male 734 MV40 163 01:51:43 895 01:50:50 904 unaffiliated entrant
693 Stephen Noble Male 735 MSEN 262 01:51:46 896 01:50:13 873 unaffiliated entrant
347 David Redpath Male 736 MV55 48 01:51:47 897 01:50:41 894 Spectrum Striders
1462 Neil Walsh Male 737 MSEN 263 01:51:49 898 01:50:41 895 Spectrum Striders
924 Mark Pilliner Male 738 MV40 164 01:51:51 899 01:51:36 928 unaffiliated entrant
1940 John Vis Male 739 MV40 165 01:51:52 900 01:50:27 886 Southport Waterloo AC
1709 Michelle Ward Female 162 FV35 29 01:51:54 901 01:50:53 907 Prestatyn Running Club
630 Joe Park Male 740 MV70 2 01:51:56 902 01:51:06 915 Cheshire Tally Ho
1304 Gill Collen Female 163 FV45 31 01:51:59 903 01:50:04 865 Warrington Road Runners
283 John Bamforth Male 741 MV55 49 01:52:00 904 01:49:42 844 unaffiliated entrant
1377 Stuart Hammersley Male 742 MV55 50 01:52:00 905 01:50:23 881 Chase Harriers
790 Neil Anthony McAndrew Male 743 MV40 166 01:52:01 906 01:50:56 909 unaffiliated entrant
201 Robert Stiffin Male 744 MV40 167 01:52:01 907 01:50:55 908 St Helens Sutton
1466 Alan Jenkins Male 745 MV55 51 01:52:02 908 01:50:06 868 Spectrum Striders
1296 Julia Wrigglesworth Female 164 FV35 30 01:52:04 909 01:50:09 872 Warrington Road Runners
1609 John Gallon Male 746 MSEN 264 01:52:05 910 01:50:44 899 unaffiliated entrant
946 Rosemary Rogers Female 165 FV55 3 01:52:05 911 01:51:51 935 Deestriders
1879 Daren Armstrong Male 747 MV40 168 01:52:06 912 01:51:48 931 unaffiliated entrant
1435 Belinda Riley Female 166 FV45 32 01:52:07 913 01:50:26 882 Newcastle Staffs A.C.
1637 Jason Anthony Chapman Male 748 MSEN 265 01:52:09 914 01:50:28 889 unaffiliated entrant
1184 Janet Snow Female 167 FV45 33 01:52:12 915 01:51:34 927 Vale Royal
1163 Michael Bradley Male 749 MV50 89 01:52:17 916 01:51:10 917 Spectrum Striders
1331 Nigal Bradley Male 750 MV40 169 01:52:19 917 01:50:48 903 Ilkeston RC
1264 Stephen Cunnington Male 751 MV45 139 01:52:22 918 01:51:05 914 unaffiliated entrant
975 Stephen Michael Raw Male 752 MV55 52 01:52:26 919 01:50:26 884 unaffiliated entrant
1915 Glyn John botfield Male 753 MV50 90 01:52:27 920 01:50:47 902 Road Runners A.C.
723 Ellie Darling Female 168 FSEN 52 01:52:28 921 01:52:04 941 unaffiliated entrant
256 Matthew Kilburn Male 754 MSEN 266 01:52:30 922 01:51:16 920 unaffiliated entrant
544 Jackie Kilding Female 169 FV45 34 01:52:30 923 01:52:03 940 unaffiliated entrant
1177 Carole Morrison Female 170 FV45 35 01:52:33 924 01:51:19 921 Sunlight Runners
400 Niall Keating Male 755 MV45 140 01:52:33 925 01:51:21 923 Spectrum Striders
1866 Lynda Bayley Female 171 FV40 36 01:52:48 926 01:51:30 925 Pensby Road Runners
580 Madeleine Bird Female 172 FV50 15 01:52:52 927 01:51:19 919 Ellesmere Port RC
1253 Martin Haigh Male 756 MV50 91 01:52:56 928 01:51:45 932 Halifax A.C.
836 Matthew Plummer Male 757 MSEN 267 01:52:59 929 01:51:56 937 Congleton Harriers
861 David Lee Male 758 MV45 141 01:52:59 930 01:51:58 938 unaffiliated entrant
333 Joanne Boyd Female 173 FV35 31 01:53:01 931 01:52:15 948 unaffiliated entrant
1931 Peter Louden Male 759 MV40 170 01:53:01 932 01:51:48 933 unaffiliated entrant
1489 Roger George Smith Male 760 MV65 8 01:53:02 933 01:52:20 950 Birkenhead A.C.
1020 Michael James Dowsett Male 761 MSEN 268 01:53:03 934 01:52:38 954 unaffiliated entrant
649 James McMurray Male 762 MV55 53 01:53:03 935 01:51:38 929 unaffiliated entrant
151 Emma Oliver Female 174 FSEN 53 01:53:05 936 01:50:57 910 Rozzers Runners
1791 Darren Keith Smith Male 763 MV40 171 01:53:08 937 01:52:13 946 Buckley Running Club
1718 Tessa Beech Female 175 FSEN 54 01:53:08 938 01:51:31 926 Village Road Runners
1332 Ian Ashley Male 764 MV40 172 01:53:14 939 01:51:43 930 Ilkeston RC
533 Mark Folker Male 765 MV45 142 01:53:17 940 01:52:45 955 Ampthill & Flitwick Flyers RC
455 Les Pullin Male 766 MV60 28 01:53:18 941 01:52:21 951 Wallasey Athletic Club
557 Kevin Morgan Male 767 MV40 173 01:53:21 942 01:52:00 939 unaffiliated entrant
1514 Richard Spencer Male 768 MV45 143 01:53:22 943 01:51:10 918 Mersey Triathlon
429 Graham Price Male 769 MV45 144 01:53:28 944 01:51:53 936 Pensby Road Runners
2001 Alan Rothwell Male 770 MV50 92 01:53:30 945 01:51:19 922
1137 Jason Kiernan Male 771 MSEN 269 01:53:32 946 01:52:40 956 unaffiliated entrant
1757 Alan Gordon Bennett Male 772 MV45 145 01:53:33 947 01:52:14 947 unaffiliated entrant
821 Robert Kettle Male 773 MV55 54 01:53:34 948 01:52:06 942 Sandbach Striders
458 Trevor Faulkner Male 774 MV65 9 01:53:40 949 01:53:08 969 Wilmslow Running Club
345 David Turton Male 775 MV50 93 01:53:44 950 01:53:36 989 Stockport Harriers
1486 Louisa Heather Gilbert Female 176 FSEN 55 01:53:46 951 01:53:11 972 Wilmslow Running Club
1212 James Barnes Male 776 MV45 146 01:53:47 952 01:51:27 924 uk net runner
709 Andrew Vize Male 777 MV40 174 01:53:48 953 01:51:49 934 unaffiliated entrant
1717 Lucy Jane Baker Female 177 FV35 32 01:53:52 954 01:52:45 957 unaffiliated entrant
620 Glen James Collins Male 778 MV60 29 01:54:04 955 01:53:26 984 unaffiliated entrant
1654 David Dickenson Male 779 MV40 175 01:54:04 956 01:52:22 952 Village Road Runners
195 Alison Avery Female 178 FV35 33 01:54:06 957 01:52:17 949 Tattenhall Runners
1421 Glen Alexander Miller Male 780 MV40 176 01:54:08 958 01:52:09 944 unaffiliated entrant
608 Christopher johnstone Male 781 MV40 177 01:54:10 959 01:53:52 1003 unaffiliated entrant
1031 Lorna Royle Female 179 FV35 34 01:54:11 960 01:53:53 1009 Deestriders
734 Leslie ann Ingram Female 180 FV40 37 01:54:11 961 01:53:52 1004 Deeside AAC
1564 Mark Lyon Male 782 MV40 178 01:54:17 962 01:53:12 971 unaffiliated entrant
973 Mansur Mohammadi Male 783 MV55 55 01:54:18 963 01:53:05 964 Sunlight Runners
1029 Mark Green Male 784 MSEN 270 01:54:19 964 01:53:52 1002 Warrington Road Runners
1065 Louisa Suzanne Hill Female 181 FSEN 56 01:54:19 965 01:52:07 943 unaffiliated entrant
1224 Alan Appleton Male 785 MV50 94 01:54:20 966 01:52:47 959 unaffiliated entrant
942 Chris Potter Male 786 MV40 179 01:54:21 967 01:52:12 945 Razzers Runners
461 Cythinia margret Chapman Female 182 FV60 2 01:54:21 968 01:53:27 986 Macclesfield Harriers & A.C.
1758 Kevin Thomas Male 787 MSEN 271 01:54:22 969 01:53:52 1006 unaffiliated entrant
1298 Neil Vyvyan Ferguson Male 788 MV55 56 01:54:25 970 01:53:07 967 unaffiliated entrant
414 Jeremy Scriven Male 789 MSEN 272 01:54:27 971 01:53:19 978 unaffiliated entrant
1120 Andy McLachlan Male 790 MSEN 273 01:54:32 972 01:53:23 980 unaffiliated entrant
1607 Philip O rourke Male 791 MV45 147 01:54:36 973 01:53:13 974 Liverpool Running Club
1352 Sue Burke Female 183 FV40 38 01:54:36 974 01:53:50 999 Liverpool Running Club
615 Andrew Paul Bell Male 792 MV45 148 01:54:37 975 01:52:28 953 Congleton Harriers
898 Matt Ross Male 793 MV40 180 01:54:39 976 01:53:26 985 unaffiliated entrant
434 Joe Edmundson Male 794 MV55 57 01:54:39 977 01:53:02 963 trawden a c
1508 Ritchard Raynor Male 795 MV50 95 01:54:42 978 01:52:46 958 unaffiliated entrant
1796 Jayne Lomax Female 184 FV40 39 01:54:47 979 01:54:25 1018 Vale Royal
1349 Paul Brendon Scullion Male 796 MSEN 274 01:54:48 980 01:52:54 961 Norton Canes Road Runners
889 Michael Croghan Male 797 MV45 149 01:54:48 981 01:53:28 987 unaffiliated entrant
322 Sue Stockley Female 185 FV40 40 01:54:51 982 01:53:41 993 unaffiliated entrant
1795 Caroline Williams Female 186 FV40 41 01:54:51 983 01:53:51 1005 Oswestry Olympians A.C.
1945 Elizabeth Lynan Female 187 FSEN 57 01:54:52 984 01:54:23 1014 Penny Lane Striders
799 Stephen Mee Male 798 MSEN 275 01:54:53 985 01:54:27 1017 unaffiliated entrant
527 Richie Harris Male 799 MSEN 276 01:54:53 986 01:53:17 977 unaffiliated entrant
965 Paul Sweetman Male 800 MSEN 277 01:54:57 987 01:53:05 965 unaffiliated entrant
354 Ian Shaw Male 801 MV40 181 01:54:58 988 01:54:51 1037 G. Manchester Police A.C.
1883 Jayne Lawton Female 188 FV35 35 01:54:58 989 01:54:51 1039 Stockport Harriers
964 Simon chrisrtopher Ward Male 802 MSEN 278 01:54:59 990 01:53:07 968 unaffiliated entrant
158 Charles Nicholas Smith Male 803 MV40 182 01:55:04 991 01:52:48 960 unaffiliated entrant
1963 Louise Worthington Female 189 FSEN 58 01:55:06 992 01:52:56 962 unaffiliated entrant
1072 Jacqueline LYNNE Crowther Female 190 FV45 36 01:55:06 993 01:53:12 973 East Cheshire Harriers
1223 Catherine Jones Female 191 FSEN 59 01:55:07 994 01:54:16 1013 Tattenhall Runners
962 Alison Meakin Female 192 FV50 16 01:55:07 995 01:54:31 1022 David Lloyd Racquets Club
273 Helen Fay Female 193 FV40 42 01:55:08 996 01:53:09 970 Stainland Lions
207 kim Denning Female 194 FV50 17 01:55:12 997 01:53:48 1000 wreake runners
1793 Richard McKie Male 804 MV50 96 01:55:14 998 01:53:58 1007 Long Eaton R.C.
135 Katharine Hobday Female 195 FV45 37 01:55:16 999 01:53:46 995 unaffiliated entrant
711 Peter Nicholas Wong Male 805 MSEN 279 01:55:17 1000 01:53:37 991 unaffiliated entrant
1618 Melvyn Whiteside Male 806 MV45 150 01:55:18 1001 01:54:31 1021 unaffiliated entrant
955 Alec Moore Male 807 MSEN 280 01:55:19 1002 01:53:06 966 unaffiliated entrant
1600 Steve Moody Male 808 MV45 151 01:55:19 1003 01:53:45 994 unaffiliated entrant
1076 Debbie Dodd Female 196 FV45 38 01:55:21 1004 01:53:24 982 Wrexham Athletic Club
171 Dave Reid Male 809 MV45 152 01:55:25 1005 01:53:28 988 Chester Tri
925 Jane Mary Simister Female 197 FSEN 60 01:55:25 1006 01:54:29 1020 unaffiliated entrant
1750 Deborah Robinson Female 198 FV40 43 01:55:25 1007 01:53:50 1001 unaffiliated entrant
1062 Sian Parry Female 199 FSEN 61 01:55:27 1008 01:53:14 975 unaffiliated entrant
871 Magnus Walker Male 810 MV40 183 01:55:29 1009 01:53:25 981 Chester Tri
673 Neil Thomas Male 811 MSEN 281 01:55:29 1010 01:53:25 983 unaffiliated entrant
837 Gary Langwine Male 812 MV50 97 01:55:35 1011 01:55:22 1057 unaffiliated entrant
1889 Edward John Barnes Male 813 MSEN 282 01:55:36 1012 01:54:00 1012 unaffiliated entrant
1700 Colin Lamprey Male 814 MV45 153 01:55:37 1013 01:53:58 1008 unaffiliated entrant
802 Michelle Kelly Female 200 FV45 39 01:55:39 1014 01:53:15 976 Penny Lane Striders
1428 Stuart Jones Male 815 MV45 154 01:55:39 1015 01:54:33 1024 unaffiliated entrant
892 Scot Hitchmough Male 816 MSEN 283 01:55:40 1016 01:53:36 990 Liverpool Running Club
949 Ian Woodward Male 817 MV40 184 01:55:46 1017 01:54:45 1032 unaffiliated entrant
253 Christopher Moore Male 818 MV45 155 01:55:49 1018 01:53:58 1010 unaffiliated entrant
1820 Keith Pritchard Male 819 MV40 185 01:55:49 1019 01:53:46 996 unaffiliated entrant
598 Julian Sacofsky Male 820 MV45 156 01:55:52 1020 01:53:19 979 unaffiliated entrant
668 Joe Delaney Male 821 MV50 98 01:55:52 1021 01:54:47 1035 Village Road Runners
650 Bernard Brown Male 822 MV40 186 01:55:53 1022 01:53:46 998 unaffiliated entrant
480 Pete Roberts Male 823 MSEN 284 01:55:55 1023 01:55:15 1055 unaffiliated entrant
225 Colin Moston Male 824 MV50 99 01:55:55 1024 01:54:59 1045 unaffiliated entrant
262 Robert Burns Male 825 MSEN 285 01:55:57 1025 01:53:40 992 unaffiliated entrant
1848 Sarah Carter Female 201 FSEN 62 01:55:58 1026 01:53:58 1011 Liverpool Harriers
984 Gerry Kennedy Male 826 MV40 187 01:56:03 1027 01:54:49 1036 unaffiliated entrant
835 Russ Freer Male 827 MV45 157 01:56:05 1028 01:55:56 1069 unaffiliated entrant
805 Anne O'Callaghan Female 202 FV40 44 01:56:09 1029 01:54:27 1019 Liverpool Harriers
1420 Kevin Egerton Male 828 MV55 58 01:56:10 1030 01:53:45 997 Belle Vue Racers
1861 Mirko Ajder Male 829 MV40 188 01:56:10 1031 01:54:41 1028 unaffiliated entrant
160 Carol Bedwell Female 203 FV40 45 01:56:11 1032 01:54:46 1034 unaffiliated entrant
1176 Kimberley Jones Female 204 FSEN 63 01:56:12 1033 01:54:23 1016 unaffiliated entrant
1030 Glenn Daniels Male 830 MSEN 286 01:56:13 1034 01:54:20 1015 unaffiliated entrant
1117 Joanne Fellows Female 205 FV35 36 01:56:18 1035 01:55:01 1047 West Cheshire A.C.
671 Helen Caldwell Female 206 FV40 46 01:56:18 1036 01:55:10 1054 Spectrum Striders
1126 David Perkins Male 831 MV55 59 01:56:19 1037 01:54:45 1030 unaffiliated entrant
1191 Jon Carter Male 832 MSEN 287 01:56:22 1038 01:55:26 1059 unaffiliated entrant
104 Sian michaela Peart Female 207 FV40 47 01:56:23 1039 01:54:53 1040 Chester Tri
1041 Janet Caplan Female 208 FSEN 64 01:56:23 1040 01:55:05 1050 South Liverpool A.C.
1364 Lesley Jane Feakes Female 209 FV40 48 01:56:24 1041 01:55:38 1064 Warrington Triathlon Club
1333 Philip Armitt Male 833 MV55 60 01:56:25 1042 01:54:33 1026 unaffiliated entrant
1619 Peter Davis Male 834 MV40 189 01:56:26 1043 01:54:38 1025 Lancaster & Morecambe
1407 Roger Pickles Male 835 MV50 100 01:56:27 1044 01:54:43 1029 unaffiliated entrant
900 Susan Broadbent Female 210 FV45 40 01:56:28 1045 01:55:07 1051 unaffiliated entrant
1002 Charles Larsson Male 836 MV40 190 01:56:33 1046 01:54:49 1038 Newcastle Staffs A.C.
1534 Simon Wetton Male 837 MSEN 288 01:56:37 1047 01:55:00 1046 unaffiliated entrant
1451 Jim Alcock Male 838 MSEN 289 01:56:41 1048 01:54:58 1044 Wrecsam Tri
1838 Pauline Davies Female 211 FV55 4 01:56:42 1049 01:55:50 1067 Vale Royal
778 Clare Carr Female 212 FV40 49 01:56:43 1050 01:55:39 1065 unaffiliated entrant
502 Fabrice Barreau Male 839 MV45 158 01:56:47 1051 01:56:36 1088 unaffiliated entrant
1324 Neil thompson Male 840 MV65 10 01:56:49 1052 01:54:54 1041 Pensby Road Runners
911 Paul Morton Male 841 MV45 159 01:56:51 1053 01:55:09 1053 unaffiliated entrant
476 John Lyon Male 842 MV60 30 01:56:52 1054 01:56:10 1073 Cybi Striders
1942 Robert Davies Male 843 MSEN 290 01:56:53 1055 01:55:46 1066 Congleton Harriers
1771 Richard Kenneth York Male 844 MSEN 291 01:56:54 1056 01:54:57 1043 Stockport Harriers
1973 Zoe hancock Female 213 FSEN 65 01:56:54 1057 01:55:08 1052 Deeside AAC
1386 Pauline Martin Female 214 FV55 5 01:56:55 1058 01:56:04 1072 Birkenhead A.C.
1276 Keith Cotton Male 845 MV45 160 01:56:58 1059 01:54:56 1042 unaffiliated entrant
1160 Joy Dale Female 215 FV50 18 01:57:00 1060 01:55:25 1058 Black Country Athletes
1222 Martin Stirna Male 846 MV50 101 01:57:02 1061 01:54:31 1023 South Cheshire Harriers
428 Craig Wright Male 847 MSEN 292 01:57:04 1062 01:54:38 1027 Bolton United Harriers
181 Alasdair Dyde Male 848 MV40 191 01:57:06 1063 01:54:45 1033 South Cheshire Harriers
356 Ian Fortune Male 849 MV60 31 01:57:07 1064 01:56:10 1075 Spectrum Striders
475 Richard Taylor Male 850 MV60 32 01:57:08 1065 01:55:03 1048 unaffiliated entrant
1893 R Roberts Female 216 FSEN 66 01:57:08 1066 01:55:03 1049 unaffiliated entrant
436 Rachel Saunders Female 217 FV45 41 01:57:09 1067 01:55:34 1063 Wallasey Athletic Club
210 Will O'Keefe Male 851 MU20 3 01:57:12 1068 01:55:53 1068 unaffiliated entrant
1823 Alec Robertson Male 852 MV55 61 01:57:13 1069 01:54:44 1031 Helsby R.C.
1480 Helen Jolly Female 218 FV45 42 01:57:13 1070 01:55:28 1060 Wesham Road Runners
1668 David Hamlett Male 853 MV55 62 01:57:14 1071 01:55:21 1056 Manchester Triathlon
779 Joanne Dix-Baker Female 219 FSEN 67 01:57:16 1072 01:56:31 1086 Spectrum Striders
853 Stephen Thomas Male 854 MSEN 293 01:57:21 1073 01:55:30 1061 unaffiliated entrant
765 Nicholas Gallon Male 855 MSEN 294 01:57:21 1074 01:56:02 1071 unaffiliated entrant
1509 Steven Walmsley Male 856 MSEN 295 01:57:28 1075 01:56:00 1070 unaffiliated entrant
1127 Alice Spooner Female 220 FSEN 68 01:57:30 1076 01:56:58 1102 Penny Lane Striders
1862 Norman Meehan Male 857 MV65 11 01:57:30 1077 01:56:25 1082 unaffiliated entrant
1280 Kathleen Bennett Female 221 FV50 19 01:57:33 1078 01:57:18 1112 unaffiliated entrant
313 Christina Carson Female 222 FV50 20 01:57:35 1079 01:56:39 1090 Penny Lane Striders
323 Tim Price Male 858 MV40 192 01:57:36 1080 01:56:49 1095 unaffiliated entrant
1398 Susan Taylor Female 223 FV40 50 01:57:36 1081 01:56:47 1092 unaffiliated entrant
1321 Abigail Charlotte Bates Female 224 FU20 1 01:57:38 1082 01:56:40 1089 Oswestry Olympians A.C.
688 Andrew Roberts Male 859 MV45 161 01:57:38 1083 01:56:11 1076 unaffiliated entrant
191 Jane Woodburn Female 225 FV40 51 01:57:40 1084 01:56:09 1074 Skelmersdale Boundary
1086 Michael Hugh Robinson Male 860 MSEN 296 01:57:43 1085 01:57:05 1105 unaffiliated entrant
459 Carole Wilkinson Female 226 FV45 43 01:57:47 1086 01:56:32 1087 Lancaster & Morecambe
106 Sidney Molyneux Male 861 MV60 33 01:57:49 1087 01:57:35 1128 Picton Running Club
1841 Stephen Reardon Male 862 MSEN 297 01:57:51 1088 01:56:15 1077 unaffiliated entrant
543 John Greatholder Male 863 MV55 63 01:57:52 1089 01:57:06 1106 Stafford Harriers
1786 Peter Murphy Male 864 MV45 162 01:57:55 1090 01:55:32 1062 Pensby Road Runners
612 Terry Stringer Male 865 MV55 64 01:57:56 1091 01:56:30 1084 unaffiliated entrant
1802 Chris Marsland Male 866 MV45 163 01:57:59 1092 01:56:55 1101 unaffiliated entrant
858 Morna Mawes Female 227 FSEN 69 01:58:00 1093 01:56:41 1093 Mossley Hill AC
1214 Darran Williams Male 867 MSEN 298 01:58:02 1094 01:56:30 1085 unaffiliated entrant
1602 Daren Young Male 868 MV40 193 01:58:04 1095 01:56:22 1081 unaffiliated entrant
1690 Tom Fordyce Male 869 MSEN 299 01:58:05 1096 01:57:37 1129 Belgrave Harriers
1877 Paul Wainwright Male 870 MV50 102 01:58:05 1097 01:56:25 1083 unaffiliated entrant
582 Glenn Currie Male 871 MSEN 300 01:58:06 1098 01:57:20 1114 unaffiliated entrant
1611 Alan Bell Male 872 MV50 103 01:58:07 1099 01:56:20 1079 Razzers Runners
903 John Newsham Male 873 MV60 34 01:58:08 1100 01:56:21 1080 Northern Vets A C
1440 Kathleen Cross Female 228 FV45 44 01:58:10 1101 01:57:47 1132 Picton Running Club
581 Sean Patrick Egan Male 874 MSEN 301 01:58:12 1102 01:57:26 1121 unaffiliated entrant
438 Naz Humphries Female 229 FV35 37 01:58:13 1103 01:57:53 1136 unaffiliated entrant
1829 Philip Andrew Taylor Male 875 MV40 194 01:58:16 1104 01:57:55 1137 Deestriders
138 Marjolein Van Kralingen Female 230 FSEN 70 01:58:16 1105 01:56:40 1091 Tattenhall Runners
1251 Peter Norman Male 876 MV70 3 01:58:22 1106 01:58:06 1144 Wrexham Athletic Club
1948 Heinrich Heimann Male 877 MV40 195 01:58:27 1107 01:57:13 1109 unaffiliated entrant
767 Felicity Doyle Female 231 FV50 21 01:58:30 1108 01:57:30 1126 Congleton Harriers
932 Andrew Flood Male 878 MSEN 302 01:58:31 1109 01:56:50 1096 unaffiliated entrant
1822 Hilary Puig Female 232 FV40 52 01:58:31 1110 01:57:24 1118 unaffiliated entrant
1824 Santiago Puig Male 879 MV40 196 01:58:31 1111 01:57:24 1117 unaffiliated entrant
937 Michael Flood Male 880 MSEN 303 01:58:32 1112 01:56:51 1098 unaffiliated entrant
1146 Fiona Hawkins Female 233 FSEN 71 01:58:33 1113 01:56:17 1078 Lancaster & Morecambe
1091 John Lovick Male 881 MV55 65 01:58:34 1114 01:57:44 1131 unaffiliated entrant
1744 Philip Hammond Male 882 MV55 66 01:58:39 1115 01:57:26 1125 Shropshire Shufflers
144 David Gorman Male 883 MV40 197 01:58:39 1116 01:56:54 1099 Chesterfield A C
1784 Graham Jones Male 884 MV40 198 01:58:40 1117 01:57:24 1116 unaffiliated entrant
1993 Peter John Moore Male 885 MV50 104 01:58:42 1118 01:57:55 1138 Village Road Runners
763 Graham Oakes Male 886 MV50 105 01:58:46 1119 01:57:07 1107 Penny Lane Striders
594 Gareth Boyd Male 887 MSEN 304 01:58:47 1120 01:57:04 1104 unaffiliated entrant
1898 Stephen Samuels Male 888 MV50 106 01:58:49 1121 01:58:02 1142 unaffiliated entrant
1170 Liz Hill Female 234 FV45 45 01:58:53 1122 01:58:30 1153 Picton Running Club
1660 John Anthony Lees Male 889 MV45 164 01:58:54 1123 01:58:38 1160 unaffiliated entrant
1715 Lorraine Thompson Female 235 FSEN 72 01:58:57 1124 01:56:47 1094 womens running network
1944 Matt Jones Male 890 MSEN 305 01:59:02 1125 01:58:02 1143 unaffiliated entrant
1504 Graham Lawler Male 891 MV55 67 01:59:03 1126 01:57:08 1108 East Cheshire Harriers
1540 Betty Louise Grieve Female 236 FV45 46 01:59:05 1127 01:57:20 1115 Helsby R.C.
1450 Peter Forresthill Male 892 MV60 35 01:59:09 1128 01:56:54 1097 unaffiliated entrant
409 Philip Jones Male 893 MV40 199 01:59:11 1129 01:57:01 1103 unaffiliated entrant
163 Andrew Whelan Male 894 MV40 200 01:59:13 1130 01:57:15 1110 unaffiliated entrant
534 Arian Thomas Kirk Male 895 MSEN 306 01:59:15 1131 01:56:54 1100 unaffiliated entrant
1921 Jayne Boyle Female 237 FV40 53 01:59:16 1132 01:58:00 1141 West Cheshire A.C.
1873 Peter McLaughlin Male 896 MSEN 307 01:59:17 1133 01:58:59 1170 unaffiliated entrant
1625 Robin Steven Davies Male 897 MV45 165 01:59:19 1134 01:57:56 1139 unaffiliated entrant
1997 Alison Engle Female 238 FV35 38 01:59:22 1135 01:57:41 1130 Village Road Runners
275 Helen Thomson Female 239 FV45 47 01:59:23 1136 01:57:25 1122 Spectrum Striders
1661 Helen Yates Female 240 FSEN 73 01:59:26 1137 01:57:19 1111 unaffiliated entrant
1663 Alison Yates Female 241 FSEN 74 01:59:26 1138 01:57:19 1113 unaffiliated entrant
624 Jonathan Shaw Male 898 MV45 166 01:59:32 1139 01:58:27 1149 unaffiliated entrant
1005 Becky Austin Female 242 FV35 39 01:59:33 1140 01:57:49 1134 Newcastle Staffs A.C.
1970 Jon Edge Male 899 MSEN 308 01:59:33 1141 01:58:58 1169 unaffiliated entrant
1769 Dave Madders Male 900 MSEN 309 01:59:36 1142 01:59:01 1172 unaffiliated entrant
1929 Paula Smith Female 243 FV35 40 01:59:37 1143 01:59:10 1182 Wirral Athletic Club
1519 Kate Lewis Female 244 FV40 54 01:59:38 1144 01:58:36 1158 Picton Running Club
1402 Richard Hunt Male 901 MSEN 310 01:59:39 1145 01:57:23 1119 unaffiliated entrant
1995 Barry Williams Male 902 MSEN 311 01:59:39 1146 01:57:24 1120 unaffiliated entrant
1208 joseph Walsh Male 903 MV45 167 01:59:45 1147 01:57:30 1124 Village Bromborough
943 Jane Marks Female 245 FV40 55 01:59:45 1148 01:57:30 1123 Village Road Runners
478 Kate Elizabeth Hough Female 246 FSEN 75 01:59:45 1149 01:57:30 1127 unaffiliated entrant
1710 Steve Smith Male 904 MV55 68 01:59:47 1150 01:58:07 1145 Wrecsam Tri
877 David Humphreys Male 905 MV60 36 01:59:49 1151 01:57:50 1135 Chester Tri
121 Susan Williams Female 247 FV40 56 01:59:50 1152 01:59:06 1175 Telford Harriers
489 Chris Jones Male 906 MV40 201 01:59:50 1153 01:57:58 1140 Wrexham Athletic Club
1016 Martin Frisher Male 907 MV45 168 01:59:53 1154 01:57:48 1133 unaffiliated entrant
1198 Adele Lisa Graham Female 248 FV40 57 01:59:53 1155 01:58:09 1146 unaffiliated entrant
639 David Smallwood Male 908 MV45 169 02:00:03 1156 01:58:45 1161 Mossley Hill AC
1677 David William Peacock Male 909 MV40 202 02:00:05 1157 01:59:06 1176 unaffiliated entrant
874 Gary James Male 910 MSEN 312 02:00:10 1158 01:58:55 1168 Wrecsam Tri
761 Lisa Cockburn Female 249 FV40 58 02:00:12 1159 01:58:59 1171 Wallasey Athletic Club
1388 Owen Ashcroft Male 911 MSEN 313 02:00:12 1160 01:58:33 1155 Wilmslow Running Club
617 Anna Clare Hughes Female 250 FV35 41 02:00:17 1161 01:58:31 1152 Shropshire Shufflers
618 Mark Hughes Male 912 MSEN 314 02:00:17 1162 01:58:31 1154 Shropshire Shufflers
348 Janet Redpath Female 251 FV55 6 02:00:20 1163 01:59:13 1181 Spectrum Striders
831 Jason Shingler Male 913 MSEN 315 02:00:24 1164 01:58:34 1156 unaffiliated entrant
374 Ian Dunbar Male 914 MV55 69 02:00:24 1165 01:59:26 1185 Spectrum Striders
1199 Andy Pennington Male 915 MV40 203 02:00:25 1166 01:58:50 1163 unaffiliated entrant
1175 Darren Herod Male 916 MSEN 316 02:00:26 1167 01:59:30 1186 unaffiliated entrant
1777 Barry King Male 917 MV50 107 02:00:26 1168 01:58:26 1150 unaffiliated entrant
1635 Janice Chapman Female 252 FV35 42 02:00:28 1169 01:58:48 1162 unaffiliated entrant
607 Chris Briffa Male 918 MV50 108 02:00:36 1170 01:58:54 1167 Wrecsam Tri
579 Nigel Adrian Crierie Male 919 MV40 204 02:00:37 1171 01:59:04 1174 unaffiliated entrant
381 Martin Platt Male 920 MSEN 317 02:00:40 1172 01:59:08 1178 unaffiliated entrant
1008 Rajesh Jinabhai Male 921 MSEN 318 02:00:40 1173 01:59:03 1173 Littlewood Leggers
1390 Farida Anki Female 253 FSEN 76 02:00:41 1174 01:58:24 1147 Pensby Road Runners
1391 Alejandra Garcia hernandez Female 254 FSEN 77 02:00:41 1175 01:58:25 1148 Pensby Road Runners
1628 Paul Michael Kennils Male 922 MV40 205 02:00:44 1176 01:58:27 1151 unaffiliated entrant
637 Claire Jane Plunkett Female 255 FSEN 78 02:00:47 1177 01:59:27 1187 Halifax A.C.
382 Ben Cribb Male 923 MV45 170 02:00:51 1178 01:58:37 1159 unaffiliated entrant
1036 Barry Pierce Male 924 MV55 70 02:00:52 1179 01:59:32 1190 unaffiliated entrant
1549 Mark Fowler Male 925 MSEN 319 02:00:53 1180 02:00:09 1201 unaffiliated entrant
1708 Roger Brace Male 926 MV60 37 02:00:54 1181 01:59:23 1184 Sunlight Runners
1207 Kate Birkenhead Female 256 FV45 48 02:00:57 1182 01:58:53 1165 unaffiliated entrant
1134 Kenneth Craig Male 927 MV50 109 02:00:58 1183 01:59:53 1199 Cheshire Hash Harriers
473 William Barber Male 928 MSEN 320 02:01:00 1184 01:58:53 1166 unaffiliated entrant
1659 Nigel Wright Male 929 MV50 110 02:01:03 1185 01:59:37 1191 unaffiliated entrant
1447 C.G Pheasey Female 257 FV35 43 02:01:04 1186 01:59:46 1196 Sandbach Striders
1905 Laura Jane Shipperlee Female 258 FSEN 79 02:01:05 1187 01:59:09 1179 Chester Tri
1906 katie Evans Female 259 FSEN 80 02:01:05 1188 01:59:09 1180 unaffiliated entrant
1780 Sabina Nealon Female 260 FSEN 81 02:01:06 1189 02:00:13 1202 unaffiliated entrant
1288 David Watson Male 930 MV50 111 02:01:10 1190 01:59:13 1183 unaffiliated entrant
833 Frances Clayton Female 261 FSEN 82 02:01:10 1191 01:58:50 1164 unaffiliated entrant
329 Jonnj Mc Lean Male 931 MSEN 321 02:01:15 1192 01:59:30 1188 unaffiliated entrant
1156 Laura Coulson Female 262 FSEN 83 02:01:15 1193 01:59:31 1189 Holmfirth Harriers
1896 Linda Smedley Female 263 FV40 59 02:01:15 1194 02:00:21 1208 unaffiliated entrant
593 Susan Mary Sheehan Female 264 FV35 44 02:01:18 1195 01:58:34 1157 Belle Vue Racers
170 Paul Lee Topham Male 932 MSEN 322 02:01:25 1196 01:59:47 1197 unaffiliated entrant
1279 Rob David Male 933 MV45 171 02:01:31 1197 01:59:06 1177 Buckley Running Club
187 Phil Whitlow Male 934 MV50 112 02:01:35 1198 01:59:43 1194 unaffiliated entrant
1749 Peter Murphy Male 935 MSEN 323 02:01:37 1199 02:01:19 1224 unaffiliated entrant
1919 Amanda Dunbar Female 265 FV40 60 02:01:38 1200 01:59:54 1200 Winston Runners
1434 Richard Graves Male 936 MV40 206 02:01:44 1201 01:59:43 1195 Stainland Lions
611 Brian riffith Male 937 MV45 172 02:01:44 1202 01:59:49 1198 Warrington Triathlon Club
1130 Karen Jones Female 266 FSEN 84 02:01:45 1203 02:00:54 1217 Tattenhall Runners
398 Madeleine McCraight Female 267 FV50 22 02:01:45 1204 02:00:21 1210 unaffiliated entrant
399 Ashley McCraight Male 938 MV60 38 02:01:46 1205 02:00:23 1211 unaffiliated entrant
1591 Jon Schofield Male 939 MV45 173 02:01:48 1206 02:00:16 1205 unaffiliated entrant
405 Sam Hardman Male 940 MV60 39 02:01:50 1207 02:00:28 1212 Winston Runners
335 Michelle Wilder Female 268 FV40 61 02:01:51 1208 02:00:41 1215 Manchester Triathlon
1797 Gill Tomkins Female 269 FV40 62 02:01:55 1209 01:59:42 1192 unaffiliated entrant
613 Susan Stewart Female 270 FV60 3 02:01:55 1210 01:59:42 1193 unaffiliated entrant
1816 Stephen E Ruffley Male 941 MV45 174 02:01:58 1211 02:00:13 1204 Leigh Harriers
1752 Carol Williams Female 271 FV40 63 02:01:59 1212 02:01:34 1228 unaffiliated entrant
1798 Kathryn Smith Female 272 FV50 23 02:02:08 1213 02:00:16 1207 unaffiliated entrant
510 Shelley Walsh Female 273 FV50 24 02:02:09 1214 02:00:14 1206 Spectrum Striders
656 Dominique Miller Male 274 MSEN 45 02:02:15 1215 02:01:31 1227 Chester Tri
1524 Preston Grundy Male 942 MV60 40 02:02:15 1216 02:00:39 1214 Dudley Kingswood RC
1088 Lorraine. Concetta Pickersgill Female 275 FV40 64 02:02:16 1217 02:00:30 1213 unaffiliated entrant
1662 Louise Yates Female 276 FSEN 85 02:02:20 1218 02:00:12 1203 unaffiliated entrant
587 Jane Hallows Female 277 FV35 46 02:02:22 1219 02:01:50 1230 Penny Lane Striders
1783 Viv Orme Female 278 FV35 47 02:02:22 1220 02:01:10 1221 Shropshire Shufflers
670 Tony Brady Male 943 MV60 41 02:02:27 1221 02:01:07 1220 Manchester Harriers
410 John Michael Redmond Male 944 MV45 175 02:02:27 1222 02:00:17 1209 unaffiliated entrant
1865 Stephen Bayley Male 945 MV40 207 02:02:34 1223 02:00:59 1219 Pensby Road Runners
1111 Kathleen Osbourne Female 279 FV55 7 02:02:42 1224 02:02:28 1237 unaffiliated entrant
1477 Paul Robert Manville Male 946 MSEN 324 02:02:43 1225 02:00:56 1218 Liverpool Running Club
27 Kevin Bell Male 947 MV50 113 02:02:51 1226 02:01:20 1228 Helsby R.C.
1443 Ricky Charles Goff Male 947 MSEN 325 02:02:55 1226 02:02:46 1248 unaffiliated entrant
89 Bronwen Evans Female 280 FV40 65 02:02:58 1227 02:01:35 1229 Birkenhead A.C.
795 Nigel Thomas Pursey Male 948 MV55 71 02:03:00 1228 02:01:11 1222 Shropshire Shufflers
1779 Michael Whitehead Male 949 MV40 208 02:03:12 1229 02:02:03 1233 unaffiliated entrant
1236 Neil Drummond Male 950 MV45 176 02:03:16 1230 02:00:53 1216 unaffiliated entrant
1732 Valarie Gail Ball Female 281 FV50 25 02:03:19 1231 02:01:15 1223 unaffiliated entrant
1452 Anne Taylor Female 282 FV45 49 02:03:27 1232 02:02:30 1239 unaffiliated entrant
699 fiona Pickard Female 283 FV40 66 02:03:35 1233 02:01:19 1225 unaffiliated entrant
1192 Gary Kelly Male 951 MV45 178 02:03:37 1234 02:02:07 1234 unaffiliated entrant
788 Paul Foster Male 952 MV50 113 02:03:43 1235 02:01:53 1231 Gt Bentley R C
726 Nicola-Jane Elizabeth Hill Female 284 FSEN 86 02:03:54 1236 02:03:37 1262 Tattenhall Runners
706 Malcolm Towler Male 953 MV65 12 02:03:55 1237 02:03:41 1269 Northern Vets A C
1344 Lynne Roberts Female 285 FV35 48 02:03:56 1238 02:02:06 1232 unaffiliated entrant
789 Lyn Foster Female 286 FV50 26 02:03:59 1239 02:02:10 1236 Gt Bentley R C
1206 Brian Banawich Male 954 MV45 179 02:04:00 1240 02:02:07 1235 St Helens Sutton
1337 Jackie Anne Fairweather Female 287 FV35 49 02:04:07 1241 02:02:35 1242 Running Matters
101 stuart james Male 955 MSEN 326 02:04:13 1242 02:02:52 1249 unaffiliated entrant
1339 Sian Montgomery Female 288 FSEN 87 02:04:14 1243 02:02:43 1246 Running Matters
132 Julie Crawley Female 289 FV35 50 02:04:20 1244 02:02:36 1244 Winston Runners
1277 James Lindsay Lester Male 956 MV50 114 02:04:24 1245 02:02:57 1250 unaffiliated entrant
423 Sharon Farmer Female 290 FSEN 88 02:04:26 1246 02:02:58 1251 Mossley Hill AC
909 Jean-pierre Laurent Male 957 MV50 115 02:04:26 1247 02:02:25 1238 unaffiliated entrant
1220 Gemma Louise Venables Female 291 FSEN 89 02:04:31 1248 02:03:38 1267 Macclesfield Harriers & A.C.
1221 David George Jackson Male 958 MV65 13 02:04:32 1249 02:03:37 1264 Macclesfield Harriers & A.C.
963 Chris Ashbrook Male 959 MSEN 327 02:04:37 1250 02:02:43 1247 unaffiliated entrant
1643 Clive William Black Male 960 MV40 209 02:04:38 1251 02:02:30 1240 unaffiliated entrant
990 John Ashworth Male 961 MV45 180 02:04:41 1252 02:02:31 1241 unaffiliated entrant
384 Michael Murray Male 962 MV45 181 02:04:41 1253 02:02:32 1243 Bolton Triathlon
1665 Doreen O'Neill Female 292 FV40 67 02:04:41 1254 02:03:52 1273 Belle Vue Racers
109 Michael Hargreaves Male 963 MV50 116 02:04:45 1255 02:04:22 1281 unaffiliated entrant
1424 Ken Richards Male 964 MV60 42 02:04:48 1256 02:03:05 1253 Newcastle Staffs A.C.
1225 Peter Bedford Male 965 MV55 72 02:04:49 1257 02:02:36 1245 Dragons Sale
546 John Anthony Quigley Male 966 MV40 210 02:04:56 1258 02:03:49 1272 Belle Vue Racers
1347 James Clayton Male 967 MU20 4 02:05:02 1259 02:03:08 1252 Norton Canes Road Runners
1571 Philip Tyrrell Male 968 MV50 117 02:05:02 1260 02:04:45 1291 unaffiliated entrant
1532 Colin Ian Walker Male 969 MV55 73 02:05:08 1261 02:04:16 1278 unaffiliated entrant
1015 James Lanham Male 970 MV55 74 02:05:11 1262 02:04:22 1282 Manchester Harriers
1216 Gillian Nevin Female 293 FV35 51 02:05:13 1263 02:03:15 1254 unaffiliated entrant
1217 Iain Myers Male 971 MSEN 328 02:05:13 1264 02:03:15 1255 unaffiliated entrant
1484 Martin Swift Male 972 MV45 183 02:05:15 1265 02:04:36 1286 unaffiliated entrant
1104 Jacquelyn Williams Female 294 FV40 68 02:05:18 1266 02:03:33 1260 Blackpool & Flyde A.C.
1209 Julie Logan Female 295 FV35 52 02:05:19 1267 02:03:25 1256 Prestatyn Running Club
1767 Percy Hogg Male 973 MV60 43 02:05:21 1268 02:03:26 1257 Birkenhead A.C.
1656 Marie Stronach Female 296 FV50 27 02:05:25 1269 02:03:57 1274 unaffiliated entrant
1348 Adrian Brooks Male 974 MV45 184 02:05:29 1270 02:03:36 1261 Norton Canes Road Runners
979 Jackie James Female 297 FV50 28 02:05:29 1271 02:03:29 1258 unaffiliated entrant
828 Robert Mathews Male 975 MV40 211 02:05:30 1272 02:03:40 1268 unaffiliated entrant
1100 Simon Gelder Male 976 MV40 212 02:05:30 1273 02:03:42 1270 unaffiliated entrant
747 Diane Welch Female 298 FV60 4 02:05:35 1274 02:03:34 1263 Wolverhampton & Bilston
1516 John Smith Male 977 MV50 118 02:05:41 1275 02:04:32 1284 Sale Harriers
521 Shaun Nutkins Male 978 MV40 213 02:05:47 1276 02:04:43 1289 unaffiliated entrant
1294 John Green Male 979 MV50 119 02:05:49 1277 02:04:45 1292 unaffiliated entrant
1681 Carron Elizabeth Lane Female 299 FV45 50 02:05:50 1278 02:04:05 1276 Winston Runners
1913 Keith Jones Male 980 MSEN 329 02:05:52 1279 02:03:30 1259 unaffiliated entrant
931 Kerry Ashcroft Female 300 FV35 53 02:05:59 1280 02:04:33 1285 unaffiliated entrant
203 Tony Mellon Male 981 MV45 185 02:06:00 1281 02:03:37 1265 unaffiliated entrant
202 Anthony Smith Male 982 MSEN 330 02:6:00 1282 02:03:37 1266 unaffiliated entrant
1190 Derek Okseniuk Male 983 MV50 120 02:06:06 1283 02:05:10 1298 Longton Harriers
1507 David Wailes Male 984 MV55 75 02:06:07 1284 02:04:24 1283 Leigh Harriers
1302 Garry ( Blind Runner Guid Wells Male 985 MSEN 331 02:06:08 1285 02:05:49 1309 Village Road Runners
1301 Sue ( Blind Runner) Hadley Female 301 FV40 69 02:06:08 1286 02:05:48 1307 Village Road Runners
1096 Simon Begley Male 986 MV40 214 02:06:09 1287 02:03:46 1271 unaffiliated entrant
1423 Denzil Martin Male 987 MSEN 332 02:06:21 1288 02:05:19 1300 Wrekin Road Runners
676 Victoria Healey Female 302 FSEN 90 02:06:22 1289 02:04:02 1275 Stockport Harriers
315 Nania Mason Female 303 FV45 51 02:06:23 1290 02:04:54 1294 Chester Tri
1579 B J Whitworth Male 988 MV60 44 02:06:23 1291 02:04:11 1277 Cheshire Tally Ho
173 Charles Anthony Thackray Male 989 MV60 45 02:06:27 1292 02:04:18 1280 West Cheshire A.C.
956 Francesca Bourn Female 304 FSEN 91 02:06:34 1293 02:04:20 1279 unaffiliated entrant
1370 John Bulmer Male 990 MSEN 333 02:06:42 1294 02:04:48 1293 unaffiliated entrant
318 Stephen Coulton Male 991 MV40 215 02:06:42 1295 02:04:43 1290 unaffiliated entrant
1875 Stuart Wood Male 992 MV45 186 02:06:43 1296 02:05:04 1297 unaffiliated entrant
1653 Andy Greenhalgh Male 993 MSEN 334 02:06:43 1297 02:04:37 1288 unaffiliated entrant
125 Emma Jayne Tilston Female 305 FV40 70 02:06:43 1298 02:04:37 1287 Wrecsam Tri
230 Diane Whitfield Female 306 FV45 52 02:06:47 1299 02:05:29 1302 Warrington Road Runners
1012 Lisa Russell Female 307 FSEN 92 02:06:49 1300 02:05:10 1299 Stone M M
583 Andrew John McEvoy Male 994 MV45 187 02:06:56 1301 02:04:57 1295 unaffiliated entrant
1768 Jane Walker-Cull Female 308 FV50 29 02:07:01 1302 02:05:45 1305 unaffiliated entrant
209 Paul Tye Male 995 MV45 188 02:07:02 1303 02:05:43 1304 unaffiliated entrant
1210 Claire Beswick Female 309 FSEN 93 02:07:02 1304 02:05:23 1301 Chester Tri
211 Caroline Tye Female 310 FV40 71 02:07:06 1305 02:05:48 1308 unaffiliated entrant
1226 David Thomas Male 996 MV45 189 02:07:10 1306 02:05:07 1296 unaffiliated entrant
722 David Carnelley Male 997 MSEN 335 02:07:12 1307 02:06:20 1314 Tattenhall Runners
451 Cathy Green Female 311 FV50 30 02:07:17 1308 02:06:36 1320 Wigan Harriers
452 Dave Green Male 998 MV50 121 02:07:17 1309 02:06:51 1326 Wigan Harriers
1448 Kerry Fitzpatrick Female 312 FV35 54 02:07:24 1310 02:06:36 1321 unaffiliated entrant
1309 Sharon Anne Whitehead Female 313 FV40 72 02:07:34 1311 02:06:24 1316 Spectrum Striders
1493 Graham Paul Egan Male 999 MSEN 336 02:07:41 1312 02:06:46 1325 Wallasey Athletic Club
1811 Julie Savage Female 314 FV45 53 02:07:46 1313 02:05:54 1310 unaffiliated entrant
433 Susan Patterson Female 315 FV45 54 02:07:54 1314 02:05:42 1303 unaffiliated entrant
974 Lesley Jane Joyner Female 316 FV40 73 02:07:58 1315 02:06:09 1312 Stourbridge Running Club
862 Christine Newbury Female 317 FV35 55 02:08:06 1316 02:06:32 1317 Liverpool Running Club
1986 Philip George Forbes Male 1000 MV40 216 02:08:07 1317 02:05:43 1306 unaffiliated entrant
1821 Kevin Dobson Male 1001 MV50 122 02:08:14 1318 02:06:45 1323 unaffiliated entrant
1284 Nigel Sudell Male 1002 MV45 190 02:08:14 1319 02:06:46 1328 unaffiliated entrant
1087 Siobhan Davis Female 318 FV35 56 02:08:14 1320 02:06:04 1311 unaffiliated entrant
157 Emma Louise Humphreys Female 319 FSEN 94 02:08:21 1321 02:06:19 1313 Shropshire Shufflers
479 Paul James Graham Male 1003 MV45 191 02:08:23 1322 02:06:23 1315 Chester Tri
115 Philip Mc Cann Male 1004 MV50 123 02:08:28 1323 02:07:54 1347 Stockport Harriers
303 Hazel Rawlinson Female 320 FSEN 95 02:08:40 1324 02:06:51 1329 unaffiliated entrant
912 Helen Eaton Female 321 FV35 57 02:08:41 1325 02:06:59 1335 unaffiliated entrant
537 Anne Margaret Evans Female 322 FSEN 96 02:08:44 1326 02:07:07 1337 Tattenhall Runners
915 Andrew Cotton Male 1005 MSEN 337 02:08:45 1327 02:06:41 1324 Muller RC
296 Noel Cheseldine Male 1006 MSEN 338 02:08:49 1328 02:06:39 1322 Village Bromborough
996 Linda Jones Female 323 FV40 74 02:08:50 1329 02:06:52 1331 Wrexham Athletic Club
1320 Catherine King Female 324 FV35 58 02:08:52 1330 02:06:34 1319 unaffiliated entrant
1242 Andrew Rosenthal Male 1007 MSEN 339 02:08:52 1331 02:06:33 1318 unaffiliated entrant
707 Nigel Thomas Burin Male 1008 MV50 124 02:08:57 1332 02:07:02 1336 Manchester Harriers
1080 Shaun Pyke Male 1009 MSEN 340 02:08:58 1333 02:08:35 1356 unaffiliated entrant
719 Kevin Griffiths Male 1010 MV50 125 02:09:06 1334 02:07:00 1334 unaffiliated entrant
1930 Neil William Mason Male 1011 MV50 126 02:09:10 1335 02:06:50 1327 Stockport Harriers
385 Russell Burnham Male 1012 MSEN 341 02:09:13 1336 02:06:51 1330 Penny Lane Striders
1954 John Noakes Male 1013 MV65 14 02:09:16 1337 02:08:07 1351 Holmes Chapel R C
1179 Vincent Jackson Male 1014 MV55 76 02:09:17 1338 02:07:58 1349 Ford Halewood A.C.
1646 Chris Armstrong Male 1015 MV40 217 02:09:21 1339 02:06:53 1333 Prestatyn Running Club
1046 Mark Powel Male 1016 MV45 192 02:09:24 1340 02:07:16 1339 unaffiliated entrant
1047 Brian Edward Woodall Male 1017 MV55 77 02:09:24 1341 02:07:17 1340 unaffiliated entrant
1373 Sarah Catherine Thomas Female 325 FSEN 97 02:09:27 1342 02:07:07 1338 unaffiliated entrant
1766 Mark Thomas Male 1018 MSEN 342 02:09:29 1343 02:07:48 1346 unaffiliated entrant
408 Jane JANAWAY Female 326 FV40 75 02:09:32 1344 02:07:31 1344 Tattenhall Runners
857 Paul Donegan Male 1019 MV40 218 02:09:34 1345 02:07:25 1342 unaffiliated entrant
961 derek Roberts Male 1020 MSEN 343 02:09:36 1346 02:07:28 1343 unaffiliated entrant
380 Jaqueline Ann Groom Female 327 FV40 76 02:09:39 1347 02:07:57 1348 Liverpool Running Club
1689 Clive John Langham Male 1021 MV55 78 02:09:41 1348 02:07:20 1341 unaffiliated entrant
1972 Tom Nowrie Male 1022 MU20 5 02:09:43 1349 02:08:42 1358 Chester Tri
127 Sarah Mahar Female 328 FSEN 98 02:09:48 1350 02:09:05 1367 unaffiliated entrant
550 Joanne O'Neill Female 329 FSEN 99 02:09:50 1351 02:07:42 1345 unaffiliated entrant
1753 Sue Blake Female 330 FV45 55 02:09:55 1352 02:08:49 1359 Macclesfield Harriers & A.C.
1608 Deb Hugh Female 331 FV40 77 02:10:07 1353 02:09:22 1374 Telford Harriers
804 Steve Conway Male 1023 MV50 127 02:10:08 1354 02:08:05 1350 Liverpool Running Club
1587 Susan Clare Sljivic Female 332 FV45 56 02:10:14 1355 02:09:01 1366 unaffiliated entrant
873 Amy Elizabeth Baston Female 333 FSEN 100 02:10:16 1356 02:09:14 1368 unaffiliated entrant
1765 Ray Hanlon Male 1024 MV60 46 02:10:19 1357 02:10:02 1387 Mersey Triathlon
686 Jo Barnes Female 334 FV35 59 02:10:22 1358 02:09:30 1378 running for women club
1799 Beverley Thomas Female 335 FV50 31 02:10:26 1359 02:08:58 1363 Northern Vets A C
1800 Raymond Carroll Male 1025 MV55 79 02:10:26 1360 02:08:58 1364 Northern Vets A C
666 Joe Small Male 1026 MV50 128 02:10:34 1361 02:09:48 1385 unaffiliated entrant
1249 Richard John Hughes Male 1027 MV55 80 02:10:36 1362 02:08:13 1352 Southport Waterloo AC
1692 Sharon Langton Female 336 FV45 57 02:10:42 1363 02:09:40 1381 Picton Running Club
1166 Luisa Giordano Female 337 FSEN 101 02:10:43 1364 02:08:28 1353 Winston Runners
1573 June Sinnott Female 338 FV45 58 02:10:47 1365 02:08:51 1360 Northern Vets A C
172 Claire Joanna Sutcliffe Female 339 FV35 60 02:10:48 1366 02:09:11 1369 Chester Tri
1102 Linda Drayton Female 340 FV45 59 02:10:50 1367 02:08:37 1357 unaffiliated entrant
1826 Susie Woods Female 341 FV40 78 02:10:52 1368 02:09:14 1370 unaffiliated entrant
284 Kevin Thomas Miller Male 1028 MSEN 344 02:10:58 1369 02:08:33 1355 unaffiliated entrant
1803 Gian Abbott Male 1029 MV45 193 02:10:58 1370 02:08:30 1354 unaffiliated entrant
364 Jodie Swallow Female 342 FV40 79 02:11:03 1371 02:08:55 1362 Chester Tri
1425 Matthew Cheetham Male 1030 MV45 194 02:11:11 1372 02:09:28 1376 unaffiliated entrant
107 nicole van den wittenboer Female 343 FV40 80 02:11:13 1373 02:09:00 1365 Dragons Sale
926 Cheryl Louise White Female 344 FV35 61 02:11:16 1374 02:10:03 1388 Pensby Road Runners
1325 Stephen Buckley Male 1031 MSEN 345 02:11:20 1375 02:09:58 1386 unaffiliated entrant
1851 Vince Craven Male 1032 MSEN 346 02:11:21 1376 02:09:21 1371 unaffiliated entrant
300 Jan Parry Female 345 FV60 5 02:11:22 1377 02:10:12 1390 unaffiliated entrant
406 Christopher Byrom Male 1033 MV65 15 02:11:23 1378 02:09:28 1377 East Cheshire Harriers
1897 Gillian Peiser Female 346 FV35 62 02:11:23 1379 02:10:23 1396 Penny Lane Striders
1255 Hugo Collingridge Male 1034 MSEN 347 02:11:24 1380 02:10:14 1392 unaffiliated entrant
453 Alastair Bremner Male 1035 MV50 129 02:11:28 1381 02:09:21 1372 unaffiliated entrant
1470 Martin Brian Tompkins Male 1036 MSEN 348 02:11:31 1382 02:10:12 1389 unaffiliated entrant
159 Barrie David Hillyer Male 1037 MSEN 349 02:11:33 1383 02:09:39 1380 unaffiliated entrant
1596 Julia Foy Female 347 FV35 63 02:11:33 1384 02:09:29 1379 Belle Vue Racers
223 Tabby Tyler Female 348 FSEN 102 02:11:40 1385 02:09:21 1373 unaffiliated entrant
224 Martin Pearson Male 1038 MV50 130 02:11:42 1386 02:09:23 1375 unaffiliated entrant
966 David York Male 1039 MV55 81 02:11:56 1387 02:10:10 1391 South Derbyshire Road Runners
312 William Charles Preston Male 1040 MV55 82 02:12:01 1388 02:09:46 1384 unaffiliated entrant
1281 David Cooper Male 1041 MV50 131 02:12:08 1389 02:10:43 1397 unaffiliated entrant
498 Chrissie Verduyn Female 349 FV55 8 02:12:16 1390 02:10:18 1393 Swinton Running Club
1638 Wade Cooper Male 1042 MV65 16 02:12:16 1391 02:10:18 1394 East Cheshire Harriers
444 John Courtney Male 1043 MV65 17 02:12:21 1392 02:09:43 1382 unaffiliated entrant
1747 James Hughes Male 1044 MSEN 350 02:12:21 1393 02:09:43 1383 unaffillated entrant
1881 Ann McDonough Female 350 FV55 9 02:12:23 1394 02:10:55 1399 unaffiliated entrant
852 Mike Turpin Male 1045 MV60 47 02:12:29 1395 02:11:03 1400 Road Runners A.C.
1901 David Healing Male 1046 MV70 4 02:12:37 1396 02:10:18 1395 unaffiliated entrant
1701 Mark Geoffrey Denholm Male 1047 MV50 132 02:12:42 1397 02:11:10 1401 Deeside AAC
102 Julia Tickridge Female 351 FV45 60 02:12:43 1398 02:12:34 1416 Tattenhall Runners
1054 Trevor Lewis Male 1048 MSEN 351 02:12:51 1399 02:12:03 1409 unaffiliated entrant
1680 Stuart Robinson Male 1049 MSEN 352 02:12:58 1400 02:10:49 1398 Razzers Runners
1891 Donna Montgomery Female 352 FV40 81 02:12:58 1401 02:11:21 1403 Merseyside Police
1952 Ros Adams Female 353 FV50 32 02:12:58 1402 02:11:58 1408 Oswestry Olympians A.C.
1622 Andrew Williams Male 1050 MV40 219 02:13:20 1403 02:12:20 1412 unaffiliated entrant
1017 David Owen Male 1051 MV55 83 02:13:22 1404 02:11:10 1402 unaffiliated entrant
1876 Corinne Wood Female 354 FV40 82 02:13:24 1405 02:11:45 1405 unaffiliated entrant
1487 David Ogden Male 1052 MV55 84 02:13:33 1406 02:11:55 1407 unaffiliated entrant
684 Alan Joseph Thomas Male 1053 MV50 133 02:13:52 1407 02:11:32 1404 Belle Vue Racers
264 Peter Brinsley Male 1054 MV65 18 02:14:03 1408 02:13:20 1421 Congleton Harriers
184 David Martin Gilbert Male 1055 MSEN 353 02:14:04 1409 02:13:51 1423 unaffiliated entrant
737 Brian Mills Male 1056 MV50 134 02:14:04 1410 02:13:00 1420 100 Marathon Club
1378 Janice wainwright Female 355 FV40 83 02:14:07 1411 02:12:37 1417 unaffiliated entrant
1774 Madeleine Richardson Female 356 FV40 84 02:14:08 1412 02:11:47 1406 South Cheshire Harriers
1731 Frank Ball Male 1057 MV50 135 02:14:11 1413 02:12:06 1410 unaffiliated entrant
1354 Barry Dawson Male 1058 MV40 220 02:14:26 1414 02:12:07 1411 unaffiliated entrant
1472 Fiona Brown Female 357 FV45 61 02:14:27 1415 02:12:30 1414 Prestatyn Running Club
1077 Trudie Richards Female 358 FSEN 103 02:14:28 1416 02:14:02 1426 unaffiliated entrant
1262 Judith Audrey Checkley Female 359 FV50 33 02:14:32 1417 02:12:26 1413 unaffiliated entrant
1562 Tracy Colligan Female 360 FV35 64 02:14:40 1418 02:12:46 1419 Prestatyn Running Club
928 Jackie Negus-Fancey Female 361 FV40 85 02:14:43 1419 02:12:44 1418 Chester Tri
1067 Tina Deborah Smith Female 362 FV45 62 02:14:52 1420 02:12:30 1415 South Cheshire Harriers
1248 Sandie O'Connor Female 363 FV45 63 02:15:05 1421 02:14:08 1429 Holmfirth Harriers
1461 Dorothy Fairhurst Female 364 FV60 6 02:15:12 1422 02:14:41 1431 St Helens Sutton
297 Cindy Morrisette Female 365 FV45 64 02:15:21 1423 02:14:05 1428 Staffs Moorland AC
506 Ian Wilde Male 1059 MSEN 354 02:15:23 1424 02:14:00 1424 unaffiliated entrant
301 Carl Wynne Male 1060 MV50 136 02:15:33 1425 02:14:01 1425 Preston Harriers
698 Charlotte Emily Harper Female 366 FSEN 104 02:15:33 1426 02:14:02 1427 unaffiliated entrant
1979 Heather Cairns Female 367 FV35 65 02:16:06 1427 02:13:45 1422 Stockport Harriers
1418 Lynne Cook Female 368 FV50 34 02:16:12 1428 02:15:40 1439 Shropshire Shufflers
404 Maria Haigh Male 1061 MV40 221 02:16:24 1429 02:15:01 1433 Birkenhead A.C.
610 Mark Joseph Davies Male 1062 MSEN 355 02:16:43 1430 02:15:45 1440 West Cheshire A.C.
1228 Andrew Shallcross Male 1063 MV40 222 02:16:46 1431 02:14:33 1430 unaffiliated entrant
507 Samantha Wilde Female 369 FV35 66 02:16:48 1432 02:15:25 1436 unaffiliated entrant
174 Jill Peacock Female 370 FV45 65 02:16:49 1433 02:14:43 1432 Winston Runners
1140 Jaki Woods Female 371 FV35 67 02:16:52 1434 02:16:36 1451 unaffiliated entrant
1285 Margaret J. Delaney Female 372 FV55 10 02:16:53 1435 02:15:33 1438 Birkenhead A.C.
501 Marie Josee Barreau Female 373 FV45 66 02:16:56 1436 02:16:45 1452 unaffiliated entrant
1918 Jason Matthew Burton Male 1064 MSEN 356 02:17:02 1437 02:15:08 1435 Prestatyn Running Club
425 Heather Joan Thisleton Female 374 FV55 11 02:17:10 1438 02:16:04 1442 Cheshire Hash Harriers
443 David Malcolm Law Male 1065 MV55 85 02:17:15 1439 02:15:02 1434 unaffiliated entrant
130 Mary Radford Female 375 FV60 7 02:17:34 1440 02:16:29 1449 West Cheshire A.C.
208 Ivor Denning Male 1066 MV70 5 02:17:37 1441 02:15:26 1437 wreake runners
1998 Joanne Stanbury Female 376 FV35 68 02:17:45 1442 02:16:50 1453 unaffiliated entrant
1341 Wayne Pickston Male 1067 MSEN 357 02:18:04 1443 02:16:20 1443 unaffiliated entrant
1340 Miles Griffith Male 1068 MSEN 358 02:18:04 1444 02:16:21 1444 unaffiliated entrant
729 Denise Forster Female 377 FV45 67 02:18:04 1445 02:16:33 1450 unaffiliated entrant
548 Annmarie Bracher Female 378 FV35 69 02:18:06 1446 02:16:58 1456 Belle Vue Racers
885 Sharon Basford Female 379 FV35 70 02:18:14 1447 02:15:56 1441 Tattenhall Runners
960 Janet Shaw Female 380 FV55 12 02:18:39 1448 02:18:09 1462 Helsby R.C.
218 George James Kelly Male 1069 MU20 6 02:18:43 1449 02:16:21 1445 unaffiliated entrant
217 Barry Kelly Male 1070 MV40 223 02:18:43 1450 02:16:26 1447 unaffiliated entrant
492 Steve kelly Male 1071 MV50 137 02:18:43 1451 02:16:21 1446 unaffiliated entrant
216 Dennis Kelly Male 1072 MV40 224 02:18:43 1452 02:16:26 1448 unaffiliated entrant
1479 Karen Packer Female 381 FV40 86 02:18:51 1453 02:16:52 1455 unaffiliated entrant
655 Beverley Kew Female 382 FV45 68 02:18:51 1454 02:16:51 1454 Chester Tri
465 Jan Fisher Female 383 FV50 35 02:18:55 1455 02:17:44 1458 Liverpool Running Club
1169 Caroline Baker Female 384 FV35 71 02:19:02 1456 02:17:13 1457 unaffiliated entrant
771 Lesley Billingsley Female 385 FV40 87 02:19:13 1457 02:18:58 1470 unaffiliated entrant
609 Paul Downie Male 1073 MV40 225 02:19:16 1458 02:18:56 1471 unaffiliated entrant
1762 Graham Hammond Male 1074 MV40 226 02:19:22 1459 02:18:25 1466 unaffiliated entrant
1268 Michael john Wakem Male 1075 MV60 48 02:19:25 1460 02:18:09 1463 Spectrum Striders
152 John Wolstenholme Male 1076 MV65 19 02:19:38 1461 02:17:32 1459 Dragons Sale
1831 Anne Hurrell Female 386 FV50 36 02:19:48 1462 02:17:45 1461 Northern Vets A C
1854 Ian William Hope Male 1077 MV40 227 02:20:10 1463 02:18:08 1460 unaffiliated entrant
1674 John Ferrington Male 1078 MV40 228 02:20:13 1464 02:19:46 1478 unaffiliated entrant
1878 David Armstrong Male 1079 MV45 195 02:20:16 1465 02:19:59 1480 Penny Lane Striders
677 John Spencer Male 1080 MV55 86 02:20:37 1466 02:18:41 1467 unaffiliated entrant
1006 Lesley Clague Female 387 FV60 8 02:20:39 1467 02:18:21 1464 Tattenhall Runners
896 Susan O'Connor Female 388 FV55 13 02:20:39 1468 02:18:21 1465 unaffiliated entrant
1194 Peter Haley Male 1081 MV65 20 02:20:56 1469 02:19:45 1477 Spectrum Striders
288 Gillian Clingham Female 389 FV50 37 02:21:01 1470 02:18:42 1468 unaffiliated entrant
373 Gordon Leahair Male 1082 MV60 49 02:21:09 1471 02:18:51 1469 unaffiliated entrant
1244 Christopher Moore Male 1083 MV55 87 02:21:12 1472 02:19:30 1473 unaffiliated entrant
338 Brian Heywood Male 1084 MV45 196 02:21:16 1473 02:20:03 1481 unaffiliated entrant
1632 Joanne E.A Dodd Female 390 FV40 88 02:21:24 1474 02:19:44 1476 Wrecsam Tri
1490 Helen Mary Baxandall Female 391 FV45 69 02:21:25 1475 02:19:26 1472 Prestatyn Running Club
1346 Ian Clayton Male 1085 MV45 197 02:21:48 1476 02:19:55 1479 Norton Canes Road Runners
918 Pauline Picton Female 392 FV50 38 02:21:52 1477 02:21:20 1488 St Helens Sutton
850 Katy Bennett Female 393 FSEN 105 02:21:56 1478 02:19:31 1474 unaffiliated entrant
851 Jenny Rodgers Female 394 FSEN 106 02:21:56 1479 02:19:31 1475 unaffiliated entrant
1503 Carol Fell Female 395 FV55 14 02:22:13 1480 02:20:21 1483 Warrington Road Runners
770 Trevor Ellis Male 1086 MV70 6 02:22:14 1481 02:20:34 1484 Hartshead R.C.
1141 Benjamin David Sealey Male 1087 MSEN 359 02:22:21 1482 02:20:36 1485 unaffiliated entrant
2000 Lyndal McMillan Female 396 FSEN 107 02:22:41 1483 02:20:14 1482 unaffiliated entrant
1837 Richard Brook Male 1088 MV55 88 02:22:44 1484 02:21:05 1487 unaffiliated entrant
1376 Colleen Hammersley Female 397 FV50 39 02:22:52 1485 02:21:23 1489 Chase Harriers
935 Clive Jukes Male 1089 MV70 7 02:22:57 1486 02:20:56 1486 Wolverhampton & Bilston
1629 Simon David Wood Male 1090 MV40 229 02:23:04 1487 02:22:38 1496 unaffiliated entrant
894 Jane Evans Female 398 FV55 15 02:23:12 1488 02:22:53 1498 Deestriders
1297 Linda Jane Williams Female 399 FV45 70 02:23:26 1489 02:21:32 1490 Prestatyn Running Club
1594 Tom Hampton Male 1091 MV45 198 02:23:34 1490 02:21:56 1491 Warrington Triathlon Club
352 Stephne Constable Female 400 FSEN 108 02:24:00 1491 02:22:10 1493 F R A
876 Sian Parry Williams Female 1092 FSEN 360 02:24:06 1492 02:22:05 1492 Chester Tri
811 Susan Hume Female 401 FV45 71 02:24:17 1493 02:22:40 1497 unaffiliated entrant
1565 Gloria Norton Female 402 FV45 72 02:24:28 1494 02:22:32 1494 unaffiliated entrant
1098 Thomas Birkenhead Male 1093 MV70 8 02:24:37 1495 02:22:34 1495 unaffiliated entrant
1971 Thomas Nowrie Male 1094 MV40 230 02:24:41 1496 02:23:39 1502 Chester Tri
562 Geofrey Sheen Male 1095 MV40 231 02:25:18 1497 02:23:01 1499 unaffiliated entrant
1543 Debra Sandeman Female 403 FV45 73 02:25:35 1498 02:23:09 1500 scottish alt
1956 Elizabeth Morton Female 404 FV35 72 02:25:43 1499 02:24:16 1506 unaffiliated entrant
691 Caroline Bevan Female 405 FSEN 109 02:25:44 1500 02:23:31 1501 unaffiliated entrant
1860 David John Jackson Male 1096 MV45 199 02:26:02 1501 02:23:57 1507 great north
1544 Lynne Webster Female 406 FV50 40 02:26:14 1502 02:23:47 1503 unaffiliated entrant
468 Jonathan Muir Male 1097 MSEN 361 02:26:16 1503 02:23:48 1504 Helsby R.C.
351 Yvonne Forresthill Female 407 FSEN 110 02:26:17 1504 02:23:50 1505 unaffiliated entrant
327 Sarah Ellison Female 408 FV35 73 02:26:37 1505 02:24:34 1508 unaffiliated entrant
1959 Melanie Williams Female 409 FV45 74 02:27:14 1506 02:25:24 1510 Abergele Harriers
1706 Suzanna Garnett Female 410 FV40 89 02:27:15 1507 02:25:24 1511 unaffiliated entrant
1430 Fiona Thornton Female 411 FV45 75 02:27:16 1508 02:25:49 1513 David Lloyd Racquets Club
1051 Matthew Hinkin Male 1098 MSEN 362 02:27:24 1509 02:24:57 1509 unaffiliated entrant
746 Sue Firth Female 412 FV55 16 02:27:47 1510 02:25:46 1512 unaffiliated entrant
326 Peter Brack Male 1099 MV50 138 02:27:55 1511 02:27:12 1515 unaffiliated entrant
304 Kevin Hathaway Male 1100 MV45 200 02:28:33 1512 02:26:39 1514 Macclesfield Harriers & A.C.
1759 Bill Morse Male 1101 MV55 89 02:28:54 1513 02:27:48 1517 unaffiliated entrant
930 Maral Danesh Female 413 FV35 74 02:29:10 1514 02:27:43 1516 unaffiliated entrant
971 Tricia Oakes Female 414 FV45 76 02:29:57 1515 02:28:06 1519 unaffiliated entrant
972 Paul Roberts Male 1102 MV45 201 02:29:57 1516 02:28:06 1520 unaffiliated entrant
1372 Carol Thomas Female 415 FV50 41 02:30:25 1517 02:28:04 1518 unaffiliated entrant
1550 Edward Richard Chapman Male 1103 MV45 202 02:31:32 1518 02:30:19 1524 unaffiliated entrant
1555 Bill Dyer Male 1104 MV60 50 02:31:56 1519 02:29:40 1521 unaffiliated entrant
953 Craig Warren Jones Male 1105 MV45 203 02:32:10 1520 02:29:52 1522 Sunlight Runners
1840 Sara-Marie Black Female 416 FSEN 111 02:32:10 1521 02:29:52 1523 unaffiliated entrant
1613 Robert Edward Allen Male 1106 MV60 51 02:32:12 1522 02:30:32 1525 unaffiliated entrant
1648 Jacqueline McKeown Female 417 FV40 90 02:32:53 1523 02:30:53 1526 Picton Running Club
394 Helen Rafferty Female 418 FV40 91 02:34:01 1524 02:32:36 1528 unaffiliated entrant
1165 Ann Robinson Female 419 FV50 42 02:34:01 1525 02:31:46 1527 Winston Runners
221 Gill Wood Female 420 FV55 17 02:34:51 1526 02:33:09 1529 Wrecsam Tri
363 Debbie Williams Female 421 FV45 77 02:35:21 1527 02:33:14 1530 Chester Tri
251 Brenda Sharp Female 422 FV45 78 02:35:33 1528 02:33:35 1531 West Cheshire A.C.
1350 Marie jones Female 423 FV55 18 02:35:33 1529 02:33:37 1532 Lancaster & Morecambe
1819 Andrew Robinson Male 1107 MSEN 363 02:36:41 1530 02:34:11 1533 unaffiliated entrant
1578 Jill Murphy Female 424 FV40 92 02:39:15 1531 02:36:51 1534 Pensby Road Runners
1183 Sandra Harris Female 425 FV60 9 02:40:16 1532 02:37:59 1535 Northern Vets A C
1989 Michael Grundy Male 1108 MV45 204 02:42:21 1533 02:40:44 1537 unaffiliated entrant
969 Susan Elaine Woods Female 426 FV45 79 02:42:27 1534 02:41:34 1538 unaffiliated entrant
934 Joanne Bynon Female 427 FSEN 112 02:42:43 1535 02:40:36 1536 unaffiliated entrant
970 Sarah Elizabeth Morgan Female 428 FSEN 113 02:42:51 1536 02:41:59 1539 unaffiliated entrant
1385 Peter Alistair Johnston Male 1109 MV55 90 02:46:20 1537 02:43:52 1540 Wirral Athletic Club
1917 Kate Brandrick Female FSEN DNF Prestatyn Running Club
849 Kate Helen Leadbetter Female FSEN DNF unaffiliated entrant
88 Jane Clarke Female FV35 DNF Wilmslow Running Club
776 Julie Cross Female FV40 DNF Claremont Road Runners
1714 Amanda Walsh Female FV40 DNF womens running network
605 Alison Versey Female FV45 DNF Altrincham & District A.C.
46 Dawn Kenwright Female FV50 DNF Sarn Helen
343 Mervyn K Ward Male MV50 DQ DQ Warrington Athletic Club
1322 Mark Miles Male MSEN DNF Belgrave Harriers
1335 Adam Bradley Male MSEN DNF unaffiliated entrant
1806 Matthew Cunningham Male MSEN DNF unaffiliated entrant
1161 Phillip Murray Male MV65 DNF Penny Lane Striders